Haberler

Canan Kaftancıoğlu kimdir? Canan Kaftancıoğlu kaç yaşında, aslen nerelidir? İşte CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nın hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

Kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatörlük görevini yöneten Canan Kaftancıoğlu, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği yapmıştır. Son dönemde internette en çok araştırılan isimlerden olan Canan Kaftancıoğlu kimdir? Canan Kaftancıoğlu kaç yaşında, aslen nerelidir? İşte CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nın hayatı ve biyografisi!

Yüzü aşkın makalesi bulunan ve CHP yeni İstanbul İl Başkanı görevini sürdüren Canan Kaftancıoğlu ile ilgili detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

Canan Kaftancıoğlu 1972 Ordu doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) 'de vaka taraması yaparak "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" isimli teziyle ihtisasını tamamladı.
Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından "Benim Babam Bir Kahramandı" isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi "Roboski İstenmeyen Çocuklar" ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi "Bir Eflatun Ölüm" isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı vardır.

CHP yeni İstanbul İl Başkanı seçilmiş ve görevine devam etmektedir?

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Canan Kaftancıoğlu Gündem Güncel Haberler

title