Haberler

Bursa Valisi kimdir? Bursa Vali Mahmut Demirtaş kimdir? Mahmut Demirtaş kaç yaşında, nereli? Mahmut Demirtaş hayatı!

Gündem Haberleri

Vatandaşların merak ettikleri arasında yer alan Mahmut Demirtaş araştırılıyor. Bursa Valisi olan Mahmut Demirtaş'ın hayatı merak edilenler arasında yer alıyor. Vatandaşlar ise arama motorlarında Bursa Valisi kimdir? Bursa Vali Mahmut Demirtaş kimdir? Mahmut Demirtaş kaç yaşında, nereli? aramasını yapıyor. Mahmut Demirtaş'ın hayatı!

Bursa Valisi kimdir? sorusu gündemde yer alıyor. İsmini sıklıkla duyduğumuz Mahmut Demirtaş'ın kim olduğu ve hayatı araştırılıyor. Peki, Bursa Valisi kimdir? Bursa Vali Mahmut Demirtaş kimdir? Mahmut Demirtaş kaç yaşında, nereli?

BURSA VALİSİ KİMDİR?

Mahmut Demirtaş, (d. 1965, Çiçekdağı, Kırşehir), Türk bürokrat. Bursa valisi ve Büyükşehir belediye başkanı.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuştur. Çayıralan, Felahiye, Kızılcahamam ve Atabey Kaymakam Vekilliği, Güzelyurt, Pütürge Kaymakam'lıkları, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılıkları ve Mülkiye Müfettişliği yapmıştır. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Adıyaman Valisi olarak atanmıştır. 1 Haziran 2016 tarihinde T.C. Resmî Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Adana Valisi görevine getirildi ve bu görevini 4 yıl boyunca sürdürdü.

10 Haziran 2020 tarihli Cumhurbaşkanı kararıyla Mardin valiliğine atanmıştır. 10 Temmuz 2023 tarihli Cumhurbaşkanı kararıyla kararnamesiyle Bursa valiliğine atanmıştır. Demirtaş, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Mahmut Demirtaş Bursa Valiliği Bursa Bursa Gündem Yaşam Haberler

title