Haberi Paylaş
Bursa'da neden helikopter uçuyor? Bursa'da uçan helikopter ne?

Bursa'da neden helikopter uçuyor? Bursa'da uçan helikopter ne?

Gündem Haberleri

7 Kasım günü sabah saatlerinde Bursa'da uçan helikopter vatandaşlar tarafından merak edildi. Arama motorlarında Bursa'da neden helikopter uçuyor? sorusu aratıldı. Vatandaşları endişelendiren helikopter hakkında Süleyman Soylu açıklamada bulundu. Peki, Bursa'da neden helikopter uçuyor? Bursa'da uçan helikopter ne? İşte merak edilenler...

Bursa'da neden helikopter uçuyor? sorusu aratılıyor. Sabah saatlerinde Bursa semalarında uçan helikopter vatandaşı endişelendirdi. Arama motorlarında Bursa'da neden helikopter uçuyor? sorusu aratıldı. Konu ile ilgili ise Süleyman Soylu açıklama yaptı. Bursa'da neden helikopter uçuyor? Bursa'da uçan helikopter ne? Detaylar haberimizde.

BURSA'DA NEDEN HELİKOPTER UÇUYOR?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabah 07.40 sıralarında kamera karşısına geçerek Bursa'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunun detaylarını açıkladı. "Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz" diyen Bakan Soylu, Bursa'daki operasyon kapsamında 95 uyuşturucu satıcısının gözaltına alındığını duyurdu.

Bursa'da önceden belirlenen 110 şüpheliye yönelik 70 adrese şafak vakti eş zamanlı narkotik operasyonu başlatıldı. 'Kökünü Kurutma' adı verilen operasyona, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Asayiş, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri katılıyor. Bin 700 personelin görev aldığı operasyona 1 helikopter ve 3 İHA ile havadan destek veriliyor. Operasyonda 9 narkotik dedektör köpeği de aramalara katılıyor.

Ekipleri operasyona uğurlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) Yönetim Merkezi'nde operasyonu bizzat takip etti. Bursa Emniyet Müdürlüğü Kent GÜvenlik Yönetim Sistemi binasında Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlarıyla sabah saat 07.40'ta kamera karşısına geçen Bakan Soylu, detayları paylaştı.

Bursa'da sabah saatlerinde uçan helikopter hakkında Süleyman Soylu şu açıklamada bulundu; Bakan Soylu, "Emniyet Teşkilatı mensubu arkadaşlarımızın gayet başarılı bir şekilde yürüttüğü 20 Eylül'deki operasyondan sonra yine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ile birlikte yeni bir çalışma ortaya konuldu. Bursa'da bu sabah itibariyle 1730 kahraman arkadaşımızın katıldığı 15 narkotik 2 helikopter 3 İHA'nın katıldığı bir operasyon daha 05.30 itibariyle başladı. 70 adrese hedeflenildi. 110 uyuşturucu satıcısına yönelik bir operasyondu. Bu saat operasyonuyla 95'i gözaltına alındı. Operasyonlar devam ediyor. Buradan kıymetli Bursalı hemşehrilerimize ve aziz milletimize şunu söylemek istiyorum. Bir buçuk ayda ikinci gelişimiz ikinci kökünü kurutma operasyonu. Bin defa gelmemiz icap ederse geleceğiz, bu operasyonları gerçekleştireceğiz. Aziz milletimiz rahat olsun. Avrupa'da uyuşturucu serbest. Şırıngası da serbest. Ama milletimiz olarak biz buna müsaade etmeyiz, tahammül, müsamaha göstermeyiz. Hedefimiz sınırımızın içerisine hiçbir uyuşturucu maddenin girmemesini sağlamak, bunu temin etmek istiyoruz. Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz. Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını gözaltına alıyoruz. Bu konuda arkadaşlarımız, emniyet teşkilatı, jandarma teşkilatı büyük gayret gösteriyor. Dün Diyarbakır'da 1900 kilogram üzerinde esrar ele geçirildi. Bu mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. İrademiz kararlılığımız var. Gençlerimizi bu illete buluşturmak isteyenlere müsamaha göstermeyeceğiz. Gereğini yerine getiriyoruz ve getirmeye hep birlikte devam edeceğiz. Milletimiz ,Türk Polisi, jandarma teşkilatı, güvenlik güçleri, hükümetimiz ve bizlere itimat etsin. Bu meselenin kökünü kurutmaya ve bu meselenin kökü kuruyana kadar mücadeleyi devam ettirmeye ant içtik. Cenabı Allah yardımcımız olsun" dedi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ise şöyle;

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Süleyman Soylu Helikopter Bursa Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title