Haberi Paylaş
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı kim? kaç yaşında, nereli? Alinur Aktaş Bursa Büyükşehir Belediyesi hangi partiden?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı kim? kaç yaşında, nereli? Alinur Aktaş Bursa Büyükşehir Belediyesi hangi partiden?

Gündem Haberleri

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş gösterdiği faaliyetler ve çalışmalar ile gündem oluyor. Vatandaşların da merak konusu haline gelen Bursa Büyükşehir Belediye başkanı hakkında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş hangi partili ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı kimdir gibi sorular soruluyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin faaliyetleri ile gündeme gelen hakkında araştırmalar yapılan Bursa Büyükşehir BelediyeBaşkanı Alinur Aktaş gündemin en çok merak edilen isimlerinden biri oldu. Peki, Bursa Büyükşehir Belediye kimdir? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş hangi partili?

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

1970, Bursa / İnegöl doğumlu olan Aktaş; ilk, orta ve lise öğreniminin ardından Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Kütahya Dumlupınar ÜniversitesiLisansüstü Eğitim Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı'nda yapan Aktaş, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir'dir.

Mobilya sektöründe uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra ortakları ile birlikte kurduğu mobilya firmasıyla ticari hayata atılmıştır. Aktif ticaretine inşaat-yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren şirketinde devam etmektedir.

2002 yılında AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi hayatı başlamış, ardından 2004 yılındaki yerel seçimlerde İnegöl Belediye Başkanı seçilmiştir. Ekonomi, ticaret, turizm, sanayi, eğitim, spor, alt ve üst yapı çalışmalarındaki vizyon projeleri ve marka şehir hedefiyle 3 dönem boyunca Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Aktaş, farklı alanlarda yaptığı projelerle birçok kez 'Yılın Belediye Başkanı' seçilmiştir.

02 Kasım 2017 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan olağanüstü oturumda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na getirilmiş, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Alinur Aktaş aynı zamanda Bursa Turizm Tanıtma Birliği ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı'dır.

İngilizce ve Arapça bilen Aktaş, evli ve 2 çocuk babasıdır

Alinur Aktaş Bursa Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title