Haberler

Bunaltıcı havada Antalya sahilleri doldu taştı

Abone Ol

Yüzde 75'i bulan nemle birlikte bunaltıcı havanın etkili olduğu Antalya'da turistler sahillere akın etti. Sıcaklık 32 dereceye ulaşırken, deniz suyu sıcaklığı ise 30 derece ölçüldü. Tatilciler serinlemek ve deniz keyfi için Konyaaltı Sahili'ni tercih etti.

Bunaltıcı havanın etkili olduğu turizm kenti Antalya'da sahiller doldu taştı

Antalya'da nem yüzde 75'e çıktı

ANTALYA - Yüzde 75'i bulan nemle birlikte bunaltıcı havanın etkili olduğu turizm kenti Antalya'da serinlemek isteyenler sahillerde yoğunluk oluşturdu.

Yaklaşık 1 aydır nemli havanın etkili olduğu Antalya'da sıcaklık 32, deniz suyu sıcaklığının ise 30 derece ölçüldü. Yüzde 75'i aşan nemle birlikte kentte hissedilen sıcaklık etkisi ise bir hayli yükseldi. Sıcaktan ve nemden bunalanlar serinlemek ve deniz keyfi için dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ni tercih etti. Sahildekilerden bazıları şezlonglara ve kumsala uzanarak güneşlenirken, bazıları ise deniz keyfi yaptı. Denize girmeyen tatilciler ise sahil yakınındaki parklardaki gölgelik alanlarda dinlendi. Körfez açıklarda demirli bulunan ABD Donanması'nın en yeni uçak gemisi USS Gerald R. Ford ve gemide görevli 12. Uçak Gemisi ile Toroslar yüksek nem nedeniyle güçlükle görülebildi. Çok sayıda tatilcinin ise varyantlardan yürüyerek sahile doğru yürüdüğü gözlemlendi.

Emekli olduktan kısa süre sonra Antalya'ya yerleşen İsmail Dörüktaş, " Antalya'nın havası biraz dengesiz. Saatler içinde hava değişebiliyor. Alışmaya çalışıyorum. Sıcak havanın çaresi deniz, akşamları ise klima açıyorum. Deniz suyu bile ısınmaya başladı. Ama yine de Antalya güzel" dedi.

"Çocukların deniz keyfi"

Eskişehir'den dedesinin yanın tatile gelen Gurur Belen ise, Antalya'nın daha sıcak olduğunu belirterek, nemde ise bol bol denize girerek serinlediklerini ifade etti.

Eskişehir'in Antalya'ya göre yaz aylarında serin olduğunu söyleyen İnci Durmaz, "Antalya'da yaz ayında evde durmak çok zor. Bugün hava nemli ve sıcak ama deniz keyfi yapmak için güzel" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Turizm

Konyaaltı Sahili Eskişehir Antalya Turizm Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title