Haberler

Borsaya vergi gelecek mi? Borsa gelirleri vergilendirilecek mi? #129297

Güncelleme:

Borsa ve kripto para yatırımlarında vergi alınacağı iddialarına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten açıklama geldi. Şimşek, hisse senedi ve kripto kârlarını vergilendirme planı olmadıklarını belirterek "Çok sınırlı bir işlem vergisi gündemimizde." dedi. Peki, Borsaya vergi gelecek mi? Borsa gelirleri vergilendirilecek mi?

Kripto para ve borsadaki kazançlara vergi getirileceği iddialarıyla ilgili konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kazanca dayalı vergi öngörmediklerini sadece alım satım işlemlerinde cüzi bir işlem vergisinin gündemde olduğunu açıkladı. Borsaya vergi gelecek mi? Borsa gelirleri vergilendirilecek mi?

BAKAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ

"YASED Küresel Yatırım Günleri ve Ankara Resepsiyonu"nda Bloomberg'e açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonominin dezenflasyon dönemine girdiğini belirterek yatırımların teşvik ve desteklerle artacağını söyledi.

"HİSSE SENEDİ VE KRİPTO KARLARINI VERGİLENDİRME PLANI YOK"

Ekonomi programının sonuçları hakkında değerlendirmelerde bulunan Bakan Şimşek'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "Hedefimiz vergide adalet ve etkinliği sağlamak vergilendirilmemiş hiçbir alan bırakmamaktır. Bu çerçevede üzerinde çalıştığımız vergi paketiyle ilgili bu aşamada söyleyeceğimiz tek şey; kripto varlıklar ve hisse senedinde kazanca dayalı bir vergi öngörmüyoruz. Kazanç üzerinden bir vergilemeyi şu anda gündemimize almadık. Daha çok işlem bazında, çok sınırlı belki bir ücret, bir vergileme söz konusu olabilir ama Yüce Meclisimizin takdirinde olan konular... Bu aşamada benim daha fazla bir şey söylemem doğru olmaz.

"TÜRKİYE POTANSİYELİ EN BÜYÜK 6. ÜLKE"

Önümüzdeki 4 yıl seçimsiz bir yıl yaşanacak. Türkiye potansiyeli en büyük 6. ülke. Teşvik ve desteklerle yatırım ortama iyileştirilecek. İnovasyon listesinde iyileşme devam ediyor.

Dünya Bankası'nın lojistik listesinde iyi bir noktadayız. Türkiye 26 havaalanında nerede ise 3'e katlanarak limanların sayısını arttırdı.

"YAPAY ZEKADA İYİ NOKTADAYIZ"

Yapay zekada gelişmekte olan ülkelerden daha iyi noktadayız. Bu konuda hazırlık aşamasında gelişim kaydettik. Kadınların toplam iş gücüne katılım oranı yüzde 37. Eğer bu rakam, OECD'nin ortalamasına yükselirse Türkiye daha hızlı büyüyecek. Biz AB ülkeleri ile dost olduğumuz için dost ülkelerden tedarikte avantajlıyız.

"ENFLASYONUN TEK HANEYE İNMESİ İŞİMİZİ KOLAYLAŞACAK"

OVP ile enflasyonun tek haneye inmesi işimizi kolaylaşacaktır. Sürdürülebilir cari açıkla size daha güvenilir bir patika oluşturmak istiyoruz. Enflasyonun tek haneye inmesi biraz zaman alacak. Gelecek aydan itibaren enflasyon çok keskin bir şekilde düşmeye başlayacak. Piyasanın enflasyon beklentileri OVP'yi yakaladı ve bir-iki ay gecikmeli de olsa enflasyon hedefleri tutturulacak.

"RİSK PRİMİ 100'LÜ RAKAMLARA İNECEK"

Dün itibariyle swap hariç rezervlerimizdeki artış 60 milyar dolar. Merkez Bankası brüt rezervleri 44 milyar dolar artarak 142 milyar doları aştı. Yeni rakamı Merkez Bankası açıklayacak. Risk primi önümüzdeki yılda inanıyorum ki 100'li rakamlara gelecek."

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Mehmet Şimşek Kripto Para Borsa Gündem Gündem Teknoloji Finans Ekonomi Haberler

Dış dünyayla hiçbir bağlantısı olmayan kabile ilk kez görüntülendi

Dış dünyayla hiçbir bağlantısı olmayan kabile ilk kez görüntülendi

Alacak kavgasında kalbinden bıçaklandı! Sokak ortasındaki cinayet kamerada

Alacak kavgasında kalbinden bıçaklandı! Sokak ortasındaki cinayet kamerada

Polat çiftinin park kavgası davasında savcı mütalaasını açıkladı: Dilan Polat'a beraat, Engin Polat'a hapis istemi

Polat çiftinin park kavgası davasında savcı mütalaasını açıkladı: Dilan Polat'a beraat, Engin Polat'a hapis istemi

Bakmadan Geçme

İsmail Kartal kalp krizi mi geçirdi? İsmail Kartal'ın sağlık durumu ve iddialar hakkında açıklama geldi İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Menderes ve Tire 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı hangi kanalda? BJK Shakhtar Donetsk maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-SHAKHTAR) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 17 Temmuz EXXEN spor canlı izle! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? İslahiye, Nurdağı, Oğuzeli 17-18 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! İznik Gölü nerede? İznik Gölü hangi şehirde, nereye bağlı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 17-18 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Meram, Ereğli, Akşehir 17-18 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! Kıbrıs'ta gezilecek yerler listesi : Kıbrıs seyahatinde nerelere gidilir? Kıbrıs'ın en güzel şehri hangisi? Kıbrıs'ı gezmek için kaç gün gerekli? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Nilüfer, Gemlik, Osmangazi 17-18 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Manavgat, Konyaaltı, Serik 17-18 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Ümraniye, Bağcılar, Bahçelievler 17-18 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çankaya, Yenimahalle, Gölbaşı 17-18 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 18 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 18 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (BEŞİKTAŞ-SHAKHTAR DONETSK) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 17 Temmuz günün maçları nereden izlenir?
Hindistan'da bir okulda toplu tecavüz skandalı! 3 çocuk, 8 yaşındaki bir kızı tecavüz ettikten sonra öldürdü

Hindistan'da bir okulda toplu tecavüz skandalı! 3 çocuk, 8 yaşındaki bir kızı tecavüz ettikten sonra öldürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title