Haberler

Borsa yükselir mi? 30 Mayıs 2023 borsa ve dolar ne olur? Borsa son durum nedir?

Gündem Haberleri

Borsa neden düşüyor, ne zaman yükselir ve 30 Mayıs 2023 borsa ne oldu, son durum nedir gündeme geliyor. Pentagon yakınlarında patlama olduğuna dair yapay zeka ile üretilen fotoğraflar nedeniyle, S&P 500 borsasında önemli bir düşüş yaşandı. Borsa neden düşüyor, ne zaman yükselir ve 30 Mayıs 2023 borsa ne oldu, son durum nedir merak ediliyor. Peki, Borsa neden düşüyor, ne zaman yükselir? 30 Mayıs 2023 borsa ne oldu, son durum nedir?

Yapay zekanın kötü yönde kullanımının tehlikelerine dair en canlı örnek dün ABD'de yaşandı. Ardından, S&P 500 borsasında önemli bir düşüş yaşandı. Borsa neden düşüyor, ne zaman yükselir ve 30 Mayıs 2023 borsa ne oldu, son durum nedir gündeme geliyor. Borsa neden düşüyor, ne zaman yükselir ve 30 Mayıs 2023 borsa ne oldu, son durum nedir merak ediliyor. Borsa neden düşüyor, ne zaman yükselir? 30 Mayıs 2023 borsa ne oldu, son durum nedir? Detaylar haberimizdedir…

BORSA YÜKSELİR Mİ?

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunu Cumhurbaşkanı Erdoğan kazanırken, Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftaya yüzde 2,52 artışla 4.696,17 puandan başladı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 5 ile madencilik, tek kaybettiren ise yüzde 0,31 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 115,49 puan ve yüzde 2,52 değer kazanarak 4.696,17 puana çıktı. Bankacılık endeksi yüzde 1,38 ve holding endeksi yüzde 1,56 artış kaydetti.

30 MAYIS 2023 BORSA SON DURUM NEDİR?

Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 5 ile madencilik, tek kaybettiren yüzde 0,31 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu. Cuma günü yükseliş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, yüzde 3,45 değer kazanarak günü 4.580,67 puandan kapattı.

Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD'deki borç limiti krizine ilişkin prensip anlaşmasına varıldığına ilişkin açıklamayla risk iştahının arttığını belirterek, cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin yanı sıra yoğun veri gündemi ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikasına ilişkin fiyatlamaların yatırımcıların odağında yer aldığını ifade etti.

BORÇ LİMİTİNİN 2 YIL ARTIRILMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

ABD basınında yer alan haberlere göre, Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında uzun süren müzakerelerin ardından sağlanan anlaşma kapsamında borç limitinin 2 yıllığına artırılması öngörülüyor.

Borsa yükselir mi? 30 Mayıs 2023 borsa ve dolar ne olur? Borsa son durum nedir?

SEÇİMİ KAZANAN ERDOĞAN'DAN EKONOMİK KARARLILIK MESAJI

Öte yandan, dün yurt içindeki seçimlerin ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak geçici sonuçlar sonucunda Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olarak seçildiği görülmüştür" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise seçim sonuçlarının açıklanması sonrası yaptığı açıklamada, güven ve istikrarın çok önemli iki kavram olduğunu vurgulayarak, "Bununla yola devam edeceğiz ve güçlü bir ekonomi yönetimini bu iki kavramın üzerine kuracağız. Uluslararası itibara sahip bir finans yönetimi, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Borsa İstanbul Gündem Ekonomi Haberler

title