Haberi Paylaş

Boris Johnson neden istifa etti? İngiltere Başbakanı istifa mı etti? Boris Johnson istifadan sonra ilk sözleri!

Gündem Haberleri

Boris Johnson neden istifa ettiği gündemden düşmüyor. İngiltere'de 50'ye yalın hükümet görevlisinin istifası sonrası İngiltere Başbakanı Boris Johnson istifa mı etti merak ediliyor. Peki, Boris Johnson neden istifa etti? İngiltere Başbakanı istifa mı etti?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson neden istifa etti ve Boris Johnson istifadan sonra ilk sözleri ne oldu merak ediliyor. İngiltere'de Sağlık ve Maliye bakanları ile 50'ye yakın hükümet görevlisinin istifası ile başlayan siyasi kriz büyüyor. Görevi bırakması yönünde çağrılar yapılan Başbakan Boris Johnson, kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Boris Johnson neden istifa etti? İngiltere Başbakanı istifa mı etti? Boris Johnson istifadan sonra ilk sözleri! Detaylar haberimizdedir….

İngiltere'de son bir haftada yaşanan istifalar siyasi krize neden oldu. Önceki akşam Maliye ve Sağlık Bakanı'nın istifa etmesinin ardından dün de 50'ye yakın hükümet yetkilisi görevini bıraktı. Yaşananlar sonrasında Başbakan Boris Johnson da istifa baskılarıyla karşı karşıya kaldı.

İngiltere'de Sağlık ve Maliye bakanları ile 50'ye yakın hükümet görevlisinin istifası ile başlayan siyasi kriz büyüyor. Görevi bırakması yönünde çağrılar yapılan Başbakan Boris Johnson, kameralar karşısına geçerek istifa ettiğini açıkladı. Johnson, "Yeni lider gelene kadar görevimin başındayım" dedi.

Boris Johnson neden istifa etti? İngiltere Başbakanı istifa mı etti? Boris Johnson istifadan sonra ilk sözleri!

Tüm dünyanın gözü İngiltere'deki gelişmelerdeyken İngiliz medyası bugün de çarpıcı bir iddia ortaya attı. Servis edilen haberlerde, Boris'in birkaç saat içerisinde istifa edeceği duyuruldu. Öğleden sonra kameralar karşısına geçen Johnson, istifa ettiğini açıkladı.

Boris Johnson neden istifa etti? İngiltere Başbakanı istifa mı etti? Boris Johnson istifadan sonra ilk sözleri!

İstifa haberlerinin arından Johnson dün, görevine devam edeceğini duyurdu. Gelen bir soru üzerine Johnson hükümetin sürdürülmesinin imkansız hale gelmesi durumunda istifa edebileceğini belirtti. "Benim işim yola devam etmek" diyen Johnson açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Burada hanımefendinin söylediği şeyleri anlıyorum. Durum zorlaştığında normal olarak lider hedef alınıyor. Ama benim görevim taahhütlerimi tutmak ve ülkeyi zor zamanları aşmasını sağlamak. Tıpkı pandemi döneminde yaptığım gibi" dedi.

Johnson, "Yeni lider gelene kadar görevimin başındayım. Yeni bir lider çıkaracağız ülkeyi daha iyi bir yere taşıyacağız. Ben milletvekili olarak görevlerimi yapmayı sürdüreceğim" dedi. Johnson sadece başbakanlıktan değil, Muhafazakar Parti liderliğinden de ayrıldı.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Boris Johnson Siyaset Gündem Dünya Haberler

Son Dakika Haberleri

title