Haberler

Birden bire nasıl yazılır? TDK'ya göre birdenbire mi, birden bire mi?

Abone Ol

Günlük hayatımızda kullandığımız birçok kelimenin nasıl yazıldığını karıştırabiliyoruz. Bu kelimelerden bir tanesi "birdenbire". Peki, birdenbire nasıl yazılır? TDK'ya göre birden bire ayrı mı, bitişik mi yazılır?

Birdenbire kelimesini gün içerisinde sık sık kullanırız. Bu kelime TDK'ya göre nasıl yazılır bazen karıştırabiliyoruz. Birden bire nasıl yazılır? Birden bire mi, Birdenbire mi? TDK'ya göre birdenbire kelimesinin doğru yazılışı haberimizde.

BİRDEN BİRE NASIL YAZILIR? BİRDENBİRE Mİ, BİRDEN BİRE Mİ?

Birden bire nasıl yazılır sorusunun TDK'ya göre cevabı: "birdenbire" şeklindedir. Her ne kadar ayrı yazılabilecek potansiyele sahip bir kelime gibi görünse de birleşik yazılan kelimeler arasında bulunuyor. TDK'ya göre birdenbire kelimesi birleşik yazılır.

birden bire - yanlış

birdenbire - doğru

BİRDENBİRE İLE ÖRNEK CÜMLELER

Konu hakkında birdenbire fikir ortaya koyması herkesi şaşırttı.

Çalışanların birdenbire işi bırakmasını beklemiyordu.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Gündem Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? MasterChef kaptanlık düellosu kim kazandı (Tahmin oyunu)? 4 Aralık (Sergen / Kıvanç) Eren – Hasan düello kim kazandı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (1)

Ahmet efe:

Çok beğendim

Yanıtla00
title