Haberi Paylaş

Bilecik Valisi kimdir? Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya kimdir?

Gündem Haberleri

Bilecik Valisi kimdir? Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya kimdir?

Vatandaşların merak ettikleri arasında yer alan Kemal Kızılkaya araştırılıyor. Bilecik Valisi olan Kemal Kızılkaya'nın hayatı merak edilenler arasında yer alıyor. Vatandaşlar ise arama motorlarında Bilecik Valisi kimdir? Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya kimdir? aramasını yapıyor.

Bilecik Valisi kimdir? sorusu gündemde yer alıyor. İsmini sıklıkla duyduğumuz Kemal Kızılkaya'nın kim olduğu ve hayatı araştırılıyor. Peki, Bilecik Valisi kimdir? Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya kimdir? İşte detaylar...

BİLECİK VALİSİ KEMAL KIZILKAYA KİMDİR?

Eskişehir nüfusuna kayıtlı olup, 1975 yılında Sakarya'nın Akyazı ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ankara Barosunda Avukatlık Stajını tamamlamıştır. Noterlik Belgesi sahibidir. Ayrıca Hukuk Uyuşmazlıkları alanında Uzman Arabuluculuk unvanı bulunmaktadır. İngiltere'nin Exeter Üniversitesinde Yabancı dil eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yönetim Bilimleri Ana Bilim dalında Yüksek Lisans ( Master ) eğitimini tamamlamıştır.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında Doktora ( PhD ) eğitimini tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında birçok eğitim, konferans ve çalışma ziyaretlerine katılmıştır. Yükseköğretim düzeyinde Hukuk, Kamu Yönetimi ve Yönetim Bilimleri alanında Misafir Öğretim Görevlisi olarak konferans ve dersler vermiştir.

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki görevine 1999 yılında Nevşehir Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak başlamıştır. Sırası ile;

2002 -2002 Kırıkkale Balışeyh Kaymakamı,

2002 -2004 Kars Akyaka Kaymakamı,

2004 -2007 Mardin Vali Yardımcısı,

2007 -2010 Kastamonu Araç Kaymakamı,

2010 -2013 Konya Cihanbeyli Kaymakamı,

2013 -2016 Çanakkale Bayramiç Kaymakamı,

2016 - 2021 İzmir Kemalpaşa Kaymakamı,

2021 - 2021 İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

01.10.2021 tarih 2021/467 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atanmıştır.

Görev yaptığı yerlerdeki başarılı çalışmalarından dolayı Bakan, Vali, Belediye Meclisi, Sivil Toplum ve Meslek Örgütleri tarafından birçok defa Üstün Başarı, Başarı, Takdir, Teşekkür, Fahri Hemşerilik belgeleri ile taltif edilmiştir.İçişleri Bakanlığı Müdürler Encümeninin 2014/05 kararı ile Birinci Sınıf Mülki İdare Amirliğine yükseltilen KIZILKAYA, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Kemal Kızılkaya Bilecik Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title