Haberler

Beşiktaş'ta Dünya Kupası'na gidecek futbolcular! Beşiktaş'ta Dünya Kupası'na giden oyuncular kimler?

Gündem Haberleri

Katar'da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası'na kısa bir süre kala aday kadrolar açıklanmaya başladı. Peki, Beşiktaş'ta Dünya Kupası'na giden oyuncular kimler? Beşiktaş'ta dünya kupasına gidecek futbolcular Beşiktaşlı taraftarlar tarafından merak ediliyor. İşte, Beşiktaş'ta Dünya Kupası'na gidecek futbolcular!

Beşiktaş'ta dünya kupasına giden oyuncular! Katar'da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası'na kısa bir süre kala aday kadrolar açıklanmaya başladı. Peki, Beşiktaş'ta Dünya Kupası'na giden oyuncular kimler? Beşiktaş'ta Dünya Kupası'na gidecek futbolcular Beşiktaşlı taraftarlar tarafından merak ediliyor. İşte, Beşiktaş'ta Dünya Kupası'na gidecek futbolcular haberimizde...

BEŞİKTAŞ'TA DÜNYA KUPASINA GİDECEK OYUNCULAR

Dünya Kupası'na kısa bir süre kala milli takımların aday kadroları açıklandı. Dünya Kupasına gidecek Beşiktaşlı futbolcular merak ediliyordu. İşte, Dünya Kupası'na giden Beşiktaşlı futbolcular:

  • Atiba Hutchinson (Kanada)
  • Romain Saiss (Fas)
  • Wout Weghorts (Hollanda)
  • Georges-Kevin N'Koudou (Kamerun)

2022 DÜNYA KUPASI NE ZAMAN?

2022 FIFA Dünya Kupası, 21 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında Katar'da düzenlenecek olan 22. FIFA Dünya Kupası turnuvasıdır. 2 Aralık 2010'da yapılan oylama sonucunda, FIFA tarafından açıklanan ev sahibi ülke Katar olmuştur. Turnuvadaki maçlar, 5 farklı şehirde ve 8 farklı stadyumda oynanacaktır.

Bu, Katar'ın ev sahipliği yaptığı ilk Dünya Kupası organizasyonu olacaktır. Katar Futbol Federasyonu tarafından organize edilecek olan bu turnuva; Arap ve Müslüman dünyasında düzenlenecek olan ilk, Orta Doğu'da düzenlenecek olan ilk ve Güney Kore ile Japonya'nın ev sahipliği yaptığı 2002'deki FIFA Dünya Kupası'ndan beri Asya'da düzenlenecek olan ikinci Dünya Kupası olacaktır. Ayrıca bu turnuva, 32 millî takımın yer aldığı son Dünya Kupası turnuvası olacaktır ve 2026'dan itibaren takım sayısının 48'e çıkarılması planlanmaktadır.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Beşiktaş Gündem Spor Haberler

title