Benzin zammı ne kadar, ne zaman? GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI Motorin ve LPG zammı var mı? 17 Mayıs Salı Benzin, Mazot, Motorin ve LPG'ye zam var mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Benzin zammı ne kadar, ne zaman? GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI Motorin ve LPG zammı var mı? 17 Mayıs Salı Benzin, Mazot, Motorin ve LPG'ye zam var mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Benzin zammı ne kadar, ne zaman? GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI Motorin ve LPG zammı var mı? 17 Mayıs Salı Benzin, Mazot, Motorin ve LPG'ye zam var mı?

Geçtiğimiz aylarda akaryakıt ürünlerine art arda zamlar ve indirimler yapılmıştı. Dün ve bugün ise yeni zam haberleri geldi. Vatandaşlar benzin ve motorine güncel zam mı yapıldı merak ediyor. Peki, Benzin ve Motorine güncel zam geldi mi? 17 Mayıs Benzin, Mazot, Motorin ve LPG'ye zam var mı? Motorin ve Benzin ne kadar oldu? Güncel benzin fiyatları ne kadar? Güncel motorin fiyatları kaç tl? Benzine zam ne kadar? Motorin ve LPG zammı var mı?

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Brent petrolün varil fiyatındaki artış nedeniyle benzine bir zam daha geliyor. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre; hafta başından itibaren LPG'ye ve benzine zam geliyor. Benzin, Mazot, Motorin ve LPG'ye zam var mı? Motorin ve Benzin ne kadar oldu? Güncel akaryakıt fiyatları ve detayları sizlerle...

Benzinin litre fiyatında bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 70 kuruş fiyat artışı yapıldı. Zamla birlikte İstanbul'da benzin fiyatı 22.82 liraya yükselirken, Ankara ve İzmir'de ise 22.93 lira oldu.

Brent petrolün varil fiyatındaki dalgalanma ve döviz kurunun etkisiyle akaryakıt fiyatları sürekli değişkenlik göstermeye devam ediyor. Piyasadaki bu oynaklık pompaya zam ya da indirim olarak yansıyor. Son olarak benzin fiyatına zam geldi. Benzinin litre fiyatı 1 lira 70 kuruş arttı.

Zam sonrası benzin İstanbul'da 22.82 liraya; Ankara ve İzmir'de ise 22.93 liraya yükseldi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Haberler.com - Gündem

Benzine Zam Benzin Gündem Ekonomi Haberler

title