Haberi Paylaş

Benzin ve Motorine yeniden zam geldi mi? 8-9 Haziran Motorine tekrardan zam gelecek mi? Motorin 30 TL'ye mi çıkacak?

Benzin ve Motorine yeniden zam geldi mi? 8-9 Haziran Motorine tekrardan zam gelecek mi? Motorin 30 TL'ye mi çıkacak?

Gündem Haberleri

Dolar kurunun ve brent petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte akaryakıt ürünlerine, mazot, benzin ve motorine tekrardan zam yapıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan zammın ardından yarın yeniden zam gelecek mi merak edildi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin fiyatı 1 lira 95 kuruş arttı. Peki, Benzin ve Motorine yeni zam var mı? 8-9 Haziran Motorin zammı olacak mı? Motorine yeniden zam geldi mi? İşte bilgiler...

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yükselmesi ve döviz kurunun artmaya devam etmesiyle akaryakıta bir zam daha geldi. Geçtiğimiz günlerde zam gelen benzin ve motorine bugün bir kez daha zam geldi. Peki, Benzin ve Motorine yeniden zam geldi mi? 8-9 Haziran Motorine tekrardan zam gelecek mi? Motorin 30 TL'ye mi çıkacak? Benzin 30 TL'ye yükselir mi?

Brent petrol ve döviz kurlarındaki artış akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Son dönemde üst üste gelen akaryakıt zamlarına bir yenisi daha eklendi. Motorinin litresi 1 lira 95 kuruş artarken, fiyat değişikliği bu geceden itibaren pompaya yansıtıldı.

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yükselmesi ve döviz kurunun artmaya devam etmesiyle akaryakıta bir zam daha geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin fiyatı 1 lira 95 kuruş arttı. Zammın ardından motorinin litresi İstanbul'da 27.89'a, Ankara ve İzmir'de 28.01'e yükseldi.

Zammın ardından İstanbul'da 25.94'ten satılan motorinin litresi 27.89'a yükseldi. Motorinin litresi Ankara ve İzmir'de 26.06'dan 28.01'e çıktı.

Güncel motorin fiyatları :

  • Ankara : 28.01 TL (litresi)
  • İzmir : 28.01 TL (litresi)
  • İstanbul : 27.89 TL (litresi)

27 Mayıs tarihinde benzine 1 lira 45 kuruş, motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmişti. 28 Mayıs tarihinde benzinin litresi 70 kuruş, motorinin litresi 97 kuruş artmıştı. 2 Haziran tarihinde de benzin 1 lira 22 kuruş, motorin ise 1 lira 49 kuruş zamlanmıştı.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Gündem Ekonomi Haberler

title