Benzin ve Mazota yeniden zam geldi mi? 27-28 Mayıs Akaryakıta tekrardan zam mı geldi? Motorine zam var mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Benzin ve Mazota yeniden zam geldi mi? 27-28 Mayıs Akaryakıta tekrardan zam mı geldi? Motorine zam var mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Benzin ve Mazota yeniden zam geldi mi? 27-28 Mayıs Akaryakıta tekrardan zam mı geldi? Motorine zam var mı?

Brent petrolün ve doların artmasıyla birlikte akaryakıt ürünlerine zam geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan zamın ardından bugün yeni bir zam geldi. Peki, Benzin ve Mazota yeniden zam geldi mi? 27-28 Mayıs Akaryakıta tekrardan zam mı geldi? Motorine zam var mı? Benzin zammı ne zaman olacak? Motorine zam ne zaman geliyor? İşte detaylar...

Brent petrol fiyatları ve döviz kurundaki değişiklik akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dün LPG'ye gelen 37 kuruşluk zammın ardından bugün de benzin ve motorine zam geldi. Benzinin litre fiyatı 1 lira 45 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 1 lira 38 kuruş arttı. Peki, Benzin ve Mazota yeniden zam geldi mi? 27-28 Mayıs Akaryakıta tekrardan zam mı geldi? Motorine zam var mı?

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının artması ve dolar kurunun 16 liranın üzerine çıkmasıyla akaryakıta bir zam daha geldi. Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatı 1 lira 45 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 1 lira 38 kuruş arttı. Zammın ardından benzin 24 lirayı, motorin ise 23 lirayı aştı.

Zammın ardından İstanbul'da 22,86'ya satılan benzinin litresi 24,31'e yükseldi. Benzinin litresi Ankara ve İzmir'de 22,97'den 24,42'ye çıktı. Motorinin litre fiyatı ise İstanbul'da 22,09'dan 23,47'ye, Ankara'da 22,18'den 23,56'ya, İzmir'de 22,19'dan 23,57'ye yükseldi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Haberler.com - Gündem

Motorin Benzin Mazot Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title