Haberi Paylaş

Benzin ve LPG'ye indirim mi geldi? 2-3 Temmuz 2022 Benzine indirim var mı? LPG ve Benzin indirimi ne zaman, hangi gün?

Motorine 2 gün üst üste gelen indirimin ardından bugün de benzin ve LPG'nin fiyatı düştü. Benzin ve LPG almak isteyen vatandaşlar güncel fiyatlarını merak ediyor. Peki, Benzin ve LPG'ye indirim mi geldi? 2-3 Temmuz 2022 Benzine indirim var mı? LPG ve Benzin indirimi ne zaman, hangi gün? İşte ayrıntılar...

Benzinin litresi 2 lira 13 kuruş, LPG'nin litresi ise 1 lira 71 kuruş düştü. Bunun ardından, LPG ve Benzin indirimi ne zaman geçerli olacak? LPG ve Benzin indirimibu gece geçerli olacak mı? merak edildi. Güncel akaryakıt fiyatları, LPG indirimli fiyatı, Benzin indirimli fiyatı ve hepsi sizlerle...

Brent petrol ve döviz kurundaki değişkenlik akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Son günlerde üst üste gelen zamların yerini indirimler almaya başladı. 29 ve 30 Haziran tarihlerinde motorine üst üste gelen indirimlerin ardından şimdi de benzin ve LPG'nin fiyatı düştü. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 2 lira 13 kuruş, LPG'ye ise 1 lira 71 kuruş indirim geldi.

İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul'da 25.17'ye, Ankara ve İzmir'de 25.29 TL'ye geriledi. Otogazın litre fiyatı ise İstanbul'da 10.69 TL'ye, Ankara'da 10.66 TL'ye, İzmir'de ise 10.56 TL'ye geriledi. Akaryakıt fiyatları bayiler arasında küçük değişiklikler gösterebiliyor.

29 Haziran tarihinde motorine 2 lira 50 kuruş, 30 Haziran tarihinde ise 84 kuruş indirim geldi. Böylece iki günde fiyat 3 lira 34 kuruş geriledi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Lpg Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title