Benzin, Mazot ve Motorine indirim mi gelecek? 20-21 Mayıs Benzin indirimi ne zaman? Benzine ve Motorine indirim geldi mi? Güncel fiyatlar 2022! - Haberler
Haberi Paylaş

Benzin, Mazot ve Motorine indirim mi gelecek? 20-21 Mayıs Benzin indirimi ne zaman? Benzine ve Motorine indirim geldi mi? Güncel fiyatlar 2022!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:

Bu hafta iki kere zam gelen benzine bu kez indirim bekleniyor. Vatandaşlar benzine ve mazota kaç tl indirim gelecek merak ediyor. Peki, Benzin, Mazot ve Motorine indirim gelecek mi? 20-21 Mayıs Benzin indirimi ne zaman? Benzine ve Motorine indirim geldi mi? Güncel fiyatlar 2022 kaç tldir? Benzine kaç kuruş indirim geliyor? Mazota ne kadar indirim gelecek? Benzin ve mazot indirimi bu gece mi yarınki gece mi? İşte tüm detaylar...

Brent petrol ve döviz kurundaki değişiklikler, akaryakıt fiyatlarına doğrudan etki ediyor. Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve doların 16 lira sınırına dayanmasıyla benzine birer gün arayla 2 kere zam gelmişti. Bu gece ise benzine indirim geliyor. Peki, Benzin, Mazot ve Motorine indirim gelecek mi? 20-21 Mayıs Benzin indirimi ne zaman? Benzine ve Motorine indirim geldi mi? Güncel benzin fiyatları kaç liradır?

Bu hafta iki kere zam gelen benzine bu kez indirim bekleniyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, benzine bu gece yarısından itibaren (21 Mayıs Cumartesi gecesi) geçerli olmak üzere 1 lira 4 kuruş indirim gelecek. Fiyat değişikliğinin ardından benzinin litresi 23 lira sınırına çekilecek.

Brent petrol ve döviz kurundaki değişiklikler, akaryakıt fiyatlarına doğrudan etki ediyor. Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve doların 16 lira sınırına dayanmasıyla benzine birer gün arayla 2 kere zam gelmişti. Benzinin litre fiyatı 17 Mayıs tarihinde 1 lira 70 kuruş, 19 Mayıs tarihinde ise 1 lira 4 kuruş olmak üzere toplamda 2 lira 74 kuruş artmıştı. Son zamlarla birlikte benzinin litre fiyatı 24 lira sınırına dayanmışken, bu kez de indirim beklentisi oluştu.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 2 kuruş indirim bekleniyor. Fiyat değişikliğinin ardından benzinin litresi 24 lira sınırından 23 lira sınırına düşecek. Motorinde ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma devam ederken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu hafta iki kere zam gelen benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira indirim geldi. İndirimle birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 22 lira 86 kuruşa, Ankara ve İzmir'de ise 22 lira 97 kuruşa düştü.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarındaki değişimi dikkatle takip etmeye devam ediyor. Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve doların 16 lira sınırına dayanmasıyla benzine birer gün arayla 2 kere zam gelmişti.

Benzin, Mazot ve Motorine indirim mi gelecek? 20-21 Mayıs Benzin indirimi ne zaman? Benzine ve Motorine indirim geldi mi? Güncel fiyatlar 2022!

Benzinin litre fiyatı 17 Mayıs tarihinde 1 lira 70 kuruş, 19 Mayıs tarihinde ise 1 lira 4 kuruş olmak üzere toplamda 2 lira 74 kuruş artmıştı. Son zamlarla birlikte benzinin litre fiyatı 24 lira sınırına dayanmışken, bu kez bir indirim haberi geldi.

Benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira fiyat indirimi yapıldı. İndirimle birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul'da 22 lira 86 kuruşa, Ankara ve İzmir'de ise 22 lira 97 kuruşa düştü.

Güncel Benzin Fiyatları (21 Mayıs 2022)

  • İstanbul : 22 lira 86 kuruş
  • Ankara : 22 lira 97 kuruş
  • İzmir : 22 lira 97 kuruş

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Mustafa Şirin
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Benzin indirim Mazot Gündem Ekonomi Haberler

title