Basın Açıklaması 31.05.2021-2 - Haberler
Haberi Paylaş

Basın Açıklaması 31.05.2021-2

Habermetre - Toplum
 - Güncelleme:
Basın Açıklaması 31.05.2021-2

Terörle mücadele kapsamında Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü'nce 24 - 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Şırnak İl merkezi ve ilçelerinde PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar neticesinde toplam 18 şüpheli gözaltına alınmış olup, şüphelilerden...

Terörle mücadele kapsamında Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü'nce 24 - 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Şırnak İl merkezi ve ilçelerinde PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar neticesinde toplam 18 şüpheli gözaltına alınmış olup, şüphelilerden 2'si çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmış, 2'si yurt dışı çıkış yasağı olmak kaydıyla 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 12 şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca serbest bırakılmış, 1 şüphelinin ise gözaltı işlemleri devam etmektedir.

Bilgilendirme ve Önleyici Faaliyetler sonucunda ikna edilerek teslim olan PKK/KCK silahlı terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında gözaltına alınan 3 Bölücü Terör Örgütü mensubundan; 1'i çıkarıldığı adli makam tarafından tutuklanmış, 1'i ilgili il ve birimine teslim edilmiştir. 1 Bölücü Terör Örgütü mensubunun gözaltı işlemleri devam etmektedir.

Terörle Mücadele kapsamında operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Şırnak Valiliği

Habermetre / Toplum

Terörle Mücadele, Şırnak, Terör, PKK, Toplum, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title