Barış Doster kimdir? Yazar Barış Doster kaç yaşında, nereli? Barış Doster hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Barış Doster kimdir? Yazar Barış Doster kaç yaşında, nereli? Barış Doster hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Barış Doster kimdir? Yazar Barış Doster kaç yaşında, nereli? Barış Doster hayatı ve biyografisi!

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Barış Doster izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Barış Doster kaç yaşında, nereli? Barış Doster hayatı ve biyografisi! Barış Doster kimdir?

Barış Doster kimdir sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yerini alıyor. Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatler çeken Barış Dosterhakkında araştırmalar yapılıyor. Barış Dosterkimdir? Barış Dosterkaç yaşında, nereli? Barış Dosterhayatı ve biyografisi!

BARIŞ DOSTER KİMDİR?

Kars'ta doğdu (1973). Kars Gazi İlkokulu'nu, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. 2011'de siyasi tarih alanında doçent, 2020'de profesör oldu.

Üniversite yıllarından itibaren 15 yıl gazetecilik yaptı. Türk siyasal yaşamı, Türk dış politikası, uluslararası ilişkiler konularında çok sayıda haber, söyleşi, yazı dizisi hazırladı. Çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri yayınlandı. Üniversitelerde, askerlik görevini yaptığı Kara Harp Okulu'nda, Harp Akademileri Komutanlığı Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nde (SAREN) Uluslararası İlişkiler, Türk Devrim Tarihi, Türk Dış Politikası, Siyaset Bilimi, Güvenlik Stratejileri, Bölgesel Bazlı Devletler Analizi, Diplomasi, Türkiye'nin Toplumsal Yapısı dersleri verdi.

2014'te ABD'de Oklahoma Üniversitesi'nde bir yıl, 2015'te Avustralya'da Sydney'de Macquarie Üniversitesi'nde iki dönem, 2016'da Çin'de Şanghay'da Tongji Üniversitesi'nde bir dönem misafir öğretim üyesi olarak Türk Dış Politikası, Ortadoğu ve Avrasya üzerine dersler verdi. 2006'dan beri Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim üyesidir.

Eserleri :

Atatürk, Türk Dünyası ve Mazlum Milletler, İstanbul, 2004.

Kuşatma Altındaki Türkiye, İstanbul, 2007.

Türkiye ve Karanlık Savaş, İstanbul, 2008.

Orhan Koloğlu Kitabı: Bilimselden Medyatik'e Tarih, İstanbul, 2009.

Müfid Ekdal Kitabı: Tanıdığım İnsanlar, Yaşadığım Olaylar, İstanbul, 2009.

Emperyalizm ve Türkiye (derleme), İstanbul, 2014.

Sopanın Ucundaki Müttefik, İstanbul, 2016.

Azizim! Türkiye Kime Kalacak Dersin! İstanbul, 2017.

Yönünü Arayan Türkiye, İstanbul, 2017.

Milli Mücadele Işığında Türkiye, İstanbul, 2020.

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Barış Doster Barış Doster Barış Doster İstanbul İstanbul Politika İstanbul Türkiye Türkiye Türkiye Türk Türk Türk Gündem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title