Haberi Paylaş

Bahri Dağdaş kimdir? Bahri Dağdaş kaç yaşında, ne iş yapıyor? Bahri Dağdaş hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

Bahri Dağdaş kimdir? Bahri Dağdaş kaç yaşında, ne iş yapıyor? Bahri Dağdaş hayatı ve biyografisi!

Son zamanlarda en çok merak edilen isimler arasında yer almakta olan Bahri Dağdaş kimdir? Araştırılıyor. Konuya ilişin olarak Bahri Dağdaş kaç yaşında, ne iş yapıyor? Soruları da en çok araştırılan konular arasında yer almakta. Peki, Bahri Dağdaş kimdir? Bahri Dağdaş kaç yaşında, ne iş yapıyor? Bahri Dağdaş hayatı ve biyografisi!

Bahri Dağdaş kimdir? Sorusu, son zamanlarda birçok kişi tarafından merak ediliyor ve arama motorları üzerinde araştırılıyor. Bu yazımızda merak eden kullacılar için Bahri Dağdaş kimdir? Sorularını yanıtladık. Peki, Bahri Dağdaş kimdir? Bahri Dağdaş kaç yaşında, ne iş yapıyor? Bahri Dağdaş hayatı ve biyografisi!

BAHRİ DAĞDAŞ KİMDİR?

Bahri Dağdaş, (1919, Kars - 28 Haziran 1984), Türk siyasetçidir.

İsviçre Yüksek Ziraat Mühendislik Okulu'nu bitirdi. Şeker Fabrikaları Zirai Planlama Uzmanlığı, 2, 3, 4. Dönem Konya, 5. Dönem Kars Milletvekilliği ile Tarım Bakanlığı yaptı. Dağdaş 1970'te AP'de mey­dana gelen bölünme sırasında, AP Genel Başkan Süleyman Demirel'e cephe alan diğer arkadaşlarıyla birlikte partiden ayrılarak Ferruh Bozbeyli'nin liderliğinde kurulan Demokratik Par­tinin kurucuları arasında yer aldı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kars Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title