B Harfi ile başlayan İsim, Şehir, Hayvan, Bitki, Eşya, Ünlü isimleri! B ile başlayan isim şehir oyunu için isimler... - Haberler
Haberi Paylaş

B Harfi ile başlayan İsim, Şehir, Hayvan, Bitki, Eşya, Ünlü isimleri! B ile başlayan isim şehir oyunu için isimler...

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
B Harfi ile başlayan İsim, Şehir, Hayvan, Bitki, Eşya, Ünlü isimleri! B ile başlayan isim şehir oyunu için isimler...

İsim-Şehir oyunu en çok oynanan oyunlardan birisidir. Özellikle kış aylarında evlerimizde ailemizle birlikte oynayacağımız en popüler oyun İsim-Şehir-Hayvan-Bitki oyunudur. Oyun hem eğlenceli hem de öğreticidir. İsim şehir oyunu oynayanlar bazen B harfi ile başlayan isimler bulmakta zorlanabiliyor. Sizler için B ile başlayan tüm isimleri paylaşacağız. Peki, B Harfi ile başlayan İsim, Şehir, Hayvan, Bitki, Eşya, Ünlü isimleri nelerdir?

İsim-Şehir oyunu oynamak hem eğlenceli, hem kolay hem de öğreticidir. Eğer ilkokula giden çocuklarınız varsa hafta sonları bu oyunu çocuklarınızla birlikte oynayabilir ve eğlenebilirsiniz. Sizler için B ile başlayan isim şehir oyununda lazım olacak tüm isimleri derledik. Haberimizden b ile başlayan isimlerle bakarak oyunda başarı sağlayabilir ve puanları toplayabilirsiniz. Alfabenin 2. harfi B ile başlayan isimler, B ile başlayan şehirler, B ile başlayan hayvanlar, B ile başlayan bitkiler, B ile başlayan eşyalar, B ile başlayan artistler vb. tüm isimler sizlerle... İyi eğlenceler...

İsim-şehir, Türkiye'de ortaya çıkan ve günümüzde de varlığını sürdüren bir oyundur. Oyun birkaç oyuncu ile veya birkaç grup ile oynanabilir. Oyunda her oyuncu veya grup için kâğıt ve kalem gerekir. Genellikle 3-4 oyuncu ile oynanmaktadır. Bilgi içerikli bir oyun türüdür.

- Berke

- Berk

- Buse

- Buket

- Burak

- Berfin

- Berrin

- Bayram

- Bilal

- Bora

- Burçin

- Bolu

- Bilecik

- Balıkesir

- Bartın

- Bursa

- Bingöl

- Balık

- Balina

- Bal arısı

- Burçak

- Bamya

- Bambu

- Basur Otu

- Biberiye

- Badem

- Bardak

- Battaniye

- Balta

- Baston

- Borcam

- Barış Manço

- Bengü

- Bülent Ersoy

- Barış Akarsu

- Burak Kut

- Böğürtlen

- Bal kabağı

- Bangladeş

- Brezilya

NOT = B ile başlayan birçok isim, şehir, ülke... vb. ismi mevcuttur. Fakat sizlere bazılarını paylaştık.

Alfabeden seçilen bir harf seçilir (genelde "Ğ" seçilmez). Seçilen harfle başlayan isim, şehir, hayvan, bitki, eşya, ülke, sanatçı ve oyuncular tarafından belirlenen başka maddeler ile ilgili adlar, boylamsal çizgiler ile maddelere ayrılmış kâğıtta ilgili maddenin altına yazılır. Genelde adların yerel kullanımları kabul görmez. Bu adları tamamlayan ilk oyuncu 1 dakika süre tutar diğer oyuncular 1 dakika içerisinde bitirmelidirler. 2 kisi ayni şeyi yazmışsa 5 puan farklıysa 10 puan boşsa 0 puan alır. Eğer 3 veya daha fazla kişiyle oynanan oyunda herkes aynı şeyi yazıp bir kişi farklı yazarsa 15 puan alır. Oyun sonunda en çok puan alan kazanır.

Oyun dörderli gruplar halinde oynanır. Öğretmen bir harf belirler. Öğrenciler bu harfle başlayan tabloda belirtilen isimleri bulurlar. Öğretmen 3 dk süre tanır. Her soru 10 puandır. Aynı cevaplar 5 puan. Cevap verilemezse 0 puan alınır. Sonunda puan toplanır. Toplam puan kısmına yazılır. Öğretmen tekrar harf belirler. Oyun bu şekilde sürer gider. Her grubun birincileri belirlenir, ödüllendirilir. Oyun konunun pekişmesine, daha çok akılda kalmasına vesile olur. Yarış havasında olduğu için öğrencilerin birbirlerini denetlemesine imkan sağlar.

Haberler.com - Gündem

oyun Gündem - Longtail Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title