Haberi Paylaş

Ataşehir Belediyesi hangi partiden? Ataşehir Belediye Başkanı kimdir, hangi partiden?

Gündem Haberleri

Ataşehir Belediyesi hangi partiden? Ataşehir Belediye Başkanı kimdir, hangi partiden?

Ülkemizin her yeri sevilerek geziliyor. Ülkemizin şehirlerinin belediye başkanlarının kim olduğu ise merak ediliyor. Arama motorlarında Ataşehir Belediyesi hangi partiden? Ataşehir Belediye Başkanı kimdir, hangi partiden? soruları aratılıyor. Peki, Ataşehir Belediyesi hangi partiden? Ataşehir Belediye Başkanı kimdir, hangi partiden? İşte detaylar...

Ataşehir Belediyesi hangi partiden?sorusu merak ediliyor. Vatandaşların merak ettikleri arasında yer alan Ataşehir Belediyesi hangi partiden? Ataşehir Belediye Başkanı kimdir, hangi partiden? sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte tüm merak edilenler...

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

Ataşehir Belediye Başkanlığını Battal İlgezdi yapıyor.

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BATTAL İLGEZDİ KİMDİR?

11 Mart 1959 tarihinde Malatya'da doğan Battal İlgezdi, İlkokulu Malatya'da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı ve ortaöğrenimini burada tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Battal İlgezdi, aile şirketlerinde görev alarak ticaret hayatına atıldı.

Öğrencilik yıllarında katıldığı siyaset yaşamını, 1984 yılında SODEP'de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir'in kurucu belediye başkanı oldu.

Ardından 30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerini de kazanan Battal İlgezdi, üç dönemdir Ataşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Evli olan Battal İlgezdi, Fransızca biliyor.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Battal İlgezdi Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title