Haberi Paylaş

Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınarak Samsun'a götürülmek üzere yola çıkarılan toprak ve Türk bayrağı Silivri'ye ulaştı

Genel Haberleri

Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınarak Samsun'a götürülmek üzere yola çıkarılan toprak ve Türk bayrağı Silivri'ye ulaştıİSTANBUL Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınarak Samsun'a götürülmek üzere yola çıkarılan toprak ve Türk bayrağı Silivri'ye ulaştı.

Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınarak Samsun'a götürülmek üzere yola çıkarılan toprak ve Türk bayrağı Silivri'ye ulaştı

İSTANBUL Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınarak Samsun'a götürülmek üzere yola çıkarılan toprak ve Türk bayrağı Silivri'ye ulaştı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınan toprak ve Türk bayrağını taşıyan sporcular Silivri'ye ulaştı. Samsun'a gitmek üzere Selanik'ten yola çıkan sporcuları Silivri Kaymakamı Tolga Toğan ve protokol üyeleri karşıladı. İlçe Kaymakamlığı önünde düzenlenen törende konuşan Kaymakam Tolga Toğan "Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu aziz bayrağı ve toprağı, Selanik'ten Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün doğduğu topraklardan buraya getiriyorsunuz ve buradan devam edeceksiniz. Biz bu aziz Bayrak ve toprağı Sizlere tevdi etmekten gururluyuz. Sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun. Allaha emanet olun" dedi. Sporcular 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Atakum'da olacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yusuf Eker - Genel

Genel Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title