Haber : Asgari ücret net ne kadar oldu? SON DAKİKA! Asgari ücret ne kadar zamlandı? Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret açıklaması! - Haberler

Haberi Paylaş

Asgari ücret net ne kadar oldu? SON DAKİKA! Asgari ücret ne kadar zamlandı? Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'ndan nihai kararın çıkmasının ardından milyonların beklediği kararı açıklamak için Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kameralar karşısına geçti. Peki, Asgari ücret net ne kadar oldu? Asgari ücret ne kadar zamlandı? Asgari ücret yüzde kaç arttı? Asgari ücret ne kadar arttı? Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret açıklaması!

Asgari ücret net ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'ndan nihai kararın çıkmasının ardından milyonların beklediği kararı açıklamak için Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kameralar karşısına geçti. Peki, Asgari ücret net ne kadar oldu? Asgari ücret ne kadar zamlandı? Asgari ücret yüzde kaç arttı? Asgari ücret ne kadar arttı? Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret açıklaması haberimizde...

Milyonların merakla müjdeyi vermek için Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretin yüzde 25 artışla 5500 TL olduğunu çıkarıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Aziz milletim, değerli basın mensupları sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Türkiye maruz kaldığı ekonomik tuzaklara karşı kendi geliştirdiği ekonomik programı uygulamaktadır.

Enflasyon sadece ülkemizin değil tüm dünyanın en öncelikli sorunudur. Bizim kendi gerçeklerimiz ve alışkanlıklarımız nedeniyle ülkemizde enflasyon rakamları farklı tezahür etmektedir. Bu anlayış ile dünyadaki her gelişmeyi yakından takip ederken, vatandaşlarımızın çözümleri için çalışıyoruz. 4 yıldır uyguladığımız ekonomik programda öncelikli olarak insanlarımızın işlerini, aşlarını korumak olmuştur.

Dünyadaki her gelişmeyi yakından takip ederken asıl önceliğimizi vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne verdik. Terörle mücadelede çok iyi bir seviyeye geldik. Ekonomi programımızı da kararlılıkla uygulayarak ülkemizi küresel fırtınadan en az kayıpla çıkarmanın gayretindeyiz. Salgın döneminde kendimizi dünyadan pozitif ayrıştırdık. Vatandaşların yaşadığı sıkıntıyı asla görmezden gelmedik. Pek çok tedbiri devreye aldık ve almaya devam ediyoruz.

Kamu çalışanlarımızın ve tüm emeklilerimizin maaşına yüzde 40'ın üzerinde bir enflasyon farkı zammı zaten yapılacak. Asgari ücretlilerin de kayıplarının telafi edilmesi gerektiğini gördük.

Çalışmalar sonunda yeni bir asgari ücret rakamı belirledik. Şimdi sizlere yeni asgari ücreti açıklamak istiyorum. Asgari ücrete temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 artış yapıyoruz.

Buna göre net asgari ücret 5 bin 500 TL olacaktır.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Asgari Ücret Gündem Ekonomi Haberler Son Dakika

title