Haber : Asgari Ücret Komisyonu ne zaman toplanacak 2022? Asgari Ücret Komisyonu hangi gün, saat kaçta toplanacak? Toplantı Haziran'da mı Temmuz'da mı? - Haberler

Haberi Paylaş

Asgari Ücret Komisyonu ne zaman toplanacak 2022? Asgari Ücret Komisyonu hangi gün, saat kaçta toplanacak? Toplantı Haziran'da mı Temmuz'da mı?

 - Güncelleme:
Asgari Ücret Komisyonu ne zaman toplanacak 2022? Asgari Ücret Komisyonu hangi gün, saat kaçta toplanacak? Toplantı Haziran'da mı Temmuz'da mı?

Son dakika gelen haberlere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ara zam talimatı sonrası Asgari Ücret Komisyonu çarşamba günü toplanacak. Vatandaşlar Asgari Ücret Komisyonu'nun ne zaman toplanacağını merak ediyor. Peki, Asgari Ücret Komisyonu ne zaman toplanacak 2022? Asgari Ücret Komisyonu hangi gün, saat kaçta toplanacak? Toplantı Haziran'da mı Temmuz'da mı? İşte detaylar...

Yaklaşık 4 saat süren Kabine Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca asgari ücretlinin beklediği haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete temmuzda ara zam yapılması için talimat verdiğini söyledi. Asgari Ücret Komisyonu ne zaman toplanacak 2022? Asgari Ücret Komisyonu hangi gün, saat kaçta toplanacak? Toplantı Haziran'da mı Temmuz'da mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası asgari ücrete ara zam için talimat verdiğini söylemesinin ardından harekete geçildi. Hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, çarşamba günü saat 14.00'te toplanacak.

Kabine sonrası konuşan Erdoğan, "Çalışma Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Böylece yapılan artışın istihdam herhangi olumsuz bir etkiye yol açmasına izin verilmeyecektir. İnşallah kısa bir sürede müjde vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın talimatı sonrası harekete geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, zam için Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nu bu hafta içi toplayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine sonrası tarafları telefonla arayarak davet etti. Asgari Ücret Komisyonu 29 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'de toplanacak.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Gündem Ekonomi Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title