Asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret 2022 saat kaçta açıklanacak? - Haberler
Haberi Paylaş

Asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret 2022 saat kaçta açıklanacak?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret 2022 saat kaçta açıklanacak?

Türkiye'nin gözü kulağı Asgari Ücret Tespit Komisyonunda! Vatandaşlar tarafından merakla beklenen asgari ücretin ne kadar olacağı sorusu gündemden düşmüyor. Resmi açıklama biraz önce geldi. Asgari ücret bugün açıklanıyor. Peki, asgari ücret 2022 ne zaman ve saat kaçta açıklanacak? Asgari ücret 2022 saat kaçta açıklanacak? Asgari ücret açıklandı mı?

Asgari ücret 2022 saat kaçta açıklanacak? sorusunun yanıtı merak edilyor. Günlerdir herkes tarafından konuşulan asgari ücret ne kadar olacak sorusunun cevabı bugün belli olacaktır. Asgari Ücret Tespit Komisyonu dördüncü ve son toplantısı bugün saat 11.00'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapmıştır. Toplantının ardından 2022 senesinde asgari ücretin ne kadar olacağı vatandaşlar tarafından merak konusu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretin ne kadar olacağını zaman açıklayacak? Asgari ücret 2022 saat kaçta açıklanacak? Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret açıklandı mı?

ASGARİ ÜCRET 2022 SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Asgari ücret dördüncü toplantısı bugün saat 11:00'de yapılmıştır. Toplantı sonrasında önemli karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklayacaktır. Asgari ücret zammı 16 Aralık 2021 Perşembe günü saat 15:00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından basın toplantısı düzenlenerek vatandaşlara duyurulacaktır.

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET 4.250 TL OLDU.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'de geçerli olacak asgari ücret rakamını belirlemek üzere toplandı. Yeni asgari ücret, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından saat 15.00'te kamuoyuna duyurulacak.

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücret rakamını belirleme çalışmalarında sona yaklaşıldı.

İlk toplantısını 1 Aralık'ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, ikinci toplantısını 7 Aralık'ta Türk-İş'in, üçüncü toplantısını 9 Aralık'ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) ev sahipliğinde yapan komisyon, dördüncü kez toplandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında basına kapalı yapılacak toplantının ardından, komisyon üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edilecek ve yeni asgari ücret Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından saat 15.00'te kamuoyuna duyurulacak.

Mevcut asgari ücret net 2 bin 825 lira

2021 yılı asgari ücreti, bekar bir işçi için aylık brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, vergiler ve kesintiler düştüğünde net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak uygulanıyor.

Apartman görevlileri için ise normal işçilerden farklı olarak gelir ve damga vergileri kesilmediği için net 3 bin 40 lira 87 kuruş olarak hesaplanıyor.

Asgari ücretin işverene toplam maliyeti, bir işçi için 4 bin 203 lira 56 kuruş. Bunun 3 bin 577 lira 50 kuruşu brüt asgari ücret, 554 lira 51 kuruşunu sosyal güvenlik primi, 71 lira 55 kuruşunu işveren işsizlik sigorta fonu oluşturuyor.

Şimal Güdüm
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Asgari Ücret 2022 Asgari Ücret Gündem Haberler

title