Arnavutlar Türk mü? Arnavutluk vize istiyor mu? Arnavutluk Türk mü, müslüman mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Arnavutlar Türk mü? Arnavutluk vize istiyor mu? Arnavutluk Türk mü, müslüman mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Arnavutlar Türk mü? Arnavutluk vize istiyor mu? Arnavutluk Türk mü, müslüman mı?

Resmî adı Arnavutluk Cumhuriyeti olan ülke, Balkanlar'da bir ülkedir. Arnavutluk vize istiyor mu? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Komşuları kuzeyde Karadağ, kuzeydoğusunda Kosova, doğusunda Kuzey Makedonya ve güneyinde Yunanistan'dır. Ayrıca ülkenin batıda Adriyatik Denizi ve güneybatıda İyonya Denizi'ne kıyısı vardır. İyon Denizi ile Adriyatik Denizi arasındaki Otranto Boğazı'nın karşısındaki İtalya'ya uzaklığı 72 km'den (45 mi) daha azdır. Arnavutluk Türk mü, müslüman mı? Arnavutlar Türk mü?

Arnavutlar Türk mü? Arnavutluk vize istiyor mu? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Youtube vloglarında sık sık Arnavutluk ziyareti yapan Youtuberların ardından vatandaşlar da Arnavutluk hakkında detayları inceliyor. Peki,Arnavutluk Türk mü, müslüman mı?

vatandaşlarından 180 gün içerisinde 90 gün yapacakları seyahatleri için vize istememektir. Bu anlaşmaya umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) ve diplomatik (siyah) pasaportu olan tüm vatandaşlar dahildir. Arnavutluk sadece Türkiye'ye değil dünya üzerindeki birçok ülkeye de vize muafiyeti uygulamaktadır.

Arnavutluk vize istiyor mu? Arnavutluk Türk mü, müslüman mı?

Andora

Antigua ve Barbuda

Arjantin

Azerbaycan

Avustralya

Bahamalar

Bahreyn

Barbados

Bosna Hersek

Brezilya

Brunei

El Salvador

Ermenistan

Kanada

Şili

Kostarika

Guatemala

Honduras

Hong Kong

İsrail

Japonya

Kuveyt

Kosova

Makao

Kuzey Makedonya

Malezya

Mauritus

Meksika

Moldova

Monako

Karadağ

Kazakistan

Yeni Zellanda

Nikaragua

Panama

Paraguay

Saint Kitts ve Nevis

San Marino

Sırbistan

Seyşeller

Singapur

Güney Kore

Vatikan

Tayvan

Birleşik Arap Emirlikleri

Amerika Birleşik Devletleri Ukrayna

Uruguay

Venezuela

Arnavutluk vize istiyor mu? Arnavutluk Türk mü, müslüman mı?

Büyükelçi Bilal Şimşir'in tespitlerine göre Arnavutluk dışında Kosova ve Makedonya'nın tamamı ile Kuzey Yunanistan'daki Müslümanların tamamı Arna- vut olarak görülmekteydi. Arnavutlara göre anılan bölgelerdeki Türkler de aslında Arnavut'tur, Türk değildir.

2011 Nüfus sayımında Arnavut vatandaşlarının dine ilişkin beyanları şu şekildedir; % 56.7 İslam, % 10.03 Roma Katoliği, % 6.75 Arnavut Ortodoks, % 5.49 belli bir dine bağlı değil, % 2.5 Ateist, % 2.09 Bektaşi, % 0.14 Protestan/Evanjelikal. ... Ayrıca Arnavutluk'un en büyük cami de yine İşkodra'dadır.

Şimal Güdüm
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Arnavutluk Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title