Haber : Arkiparc 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu - Haberler

Haberi Paylaş

  Arkiparc 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Arkiparc 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu

  ArkiPARC 2013'te Gayimenkul Ödülleri, Sürdürülebilirlik Ödülü ve Belediye Ödülü sahiplerini buldu....

  "Cumhuriyet'in 100. yılında 10 Kala Gayrimenkul" temasıyla 10-11 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ArkiPARC 2013'te Gayimenkul Ödülleri, Sürdürülebilirlik Ödülü ve Belediye Ödülü sahiplerini buldu.

  "Kentsel Kalite için Diyalog" mottosuyla gayrimenkul sektörünün önde gelen aktörlerini buluşturan ArkiPARC 2013'te, geleneksel Gayrimenkul Ödülleri'nin yanı sıra bu yıl ilk kez verilen Sürdürülebilirlik Ödülü ve Belediye Ödülü 11 Nisan Perşembe akşamı gazeteci Simge Fıstıkoğlu'nun sunumuyla gerçekleşen ödül töreniyle sahiplerine takdim edildi.

  Sürdürülebilir Kentler için Sürdürülebilirlik Ödülü

  Sürdürülebilir projelerin gerçekleştirilmesini teşvik etmek amacıyla ArkiPARC kapsamında ilk kez verilen Sürdürülebilirlik Ödülü, ürün ve tamamlanmış proje kategorisinin yanı sıra jüri özel ödülü ile sahiplerini buldu.

  Avcı Mimarlık Kurucusu ve Genel Yöneticisi mimar Selçuk Avcı, Kortek Endüstriyel Kurucu Ortaği Berna Erbilek ve DTZ Pamir&Soyuer Yönetici Ortağı Firuz Soyuer'den oluşan jüri değerlendirilmesi sonucu kazanan isimler belirlendi.

  Gecenin ilk ödülü, Küçük Menderes Havzası Çevre Koruma Projesi ile jüri özel ödülüne layık görülen Ödemiş Belediyesi'ne verildi. Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ödülü Kortek Endüstriyel Kurucu Ortaği Berna Erbilek'ten aldı.

  Ürün Kategorisi kapsamında ödül alan ürün ise Vitra IsoTile oldu. Ödülü almak üzere Vitra adına katılan İntema Genel Müdürü Eser Ersoy'a ödülü Arkitera Mimarlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz takdim etti.

  Tamamlanmış Proje kategorisinde ödül alan proje ise Hausladen Mühendislik Ofisi Renovasyon Projesi oldu. Hausladen Mühendislik Ofisi adına Bora Cenk Özdemir'e ödülü DTZ Pamir&Soyuer Yönetici Ortağı Firuz Soyuer verdi.

  Yerel Yönetimler Belediye Ödülü ile Onurlandırıldı

  ArkiPARC kapsamında bu yıl ilk kez verilen olan Belediye Ödülü, belediyeler tarafından kentli adına olumlu yönde bir değer artışının gerçekleşmesini sağlayan kamu hizmetlerinin teşvik edilmesini hedefliyor. Törende, stratejik yaklaşım ve uygulama olmak üzere iki kategoride verilen ödüller sahiplerine takdim edildi.

  İki aşamalı değerlendimenin ilk aşamasında Port Alaçatı Kanal Kent Projesi ile Alaçatı Belediyesi, Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Projesi ile Altındağ Belediyesi, Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi ile Eyüp Belediyesi, Gebze Tarihi Kent Meydanı Kentsel Tasarım Projesi ile Gebze Belediyesi ve Çevreden Merkeze Kentsel Değişim Projesi ile Ödemiş Belediyesi olmak üzere toplam 5 belediye projeleri ile finale kaldı.

  Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Şehir Plancısı Faruk Göksu, SK Planlama Kurucusu Şehir Plancısı Semra Kutluay, Argos Yapı'dan Alı Özbay, Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Şehir Plancısı Savaş Zafer Şahin ve EVA Gayrmienkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı'nın oluşturduğu jürinin değerlendirmeleri sonucunda kazanan belediyeler belli oldu.

  Stratejik Yaklaşım kategorisinde ödüle layık görülen belediye, Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Projesi ile Altındağ Belediyesi oldu. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ödülü SK Planlama Kurucusu Semra Kutluay'dan aldı.

  Uygulama kategorisinde ise Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi ile Eyüp Belediyesi ödüllendirildi. Ödülü, Eyüp Belediyesi adına Arkitera Mimarlık Mekezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz, Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Faruk Göksu'dan aldı.

  İzleyicilerin Oylarıyla Belirlenen Gayrimenkul Ödülleri Sahiplerini Buldu

  İlk kez ArkiPARC 2008 kapsamında verilen ve bu yıl 4.'sü dağıtılan gelenekselleşmiş Gayrimenkul Ödülleri, konut, otel, ofis, alışveriş merkezi, karma kullanım ve alternatif yatırımlar olmak üzere toplam 6 kategoride dağıtıldı.

  Çayırova Belediyesi Başkanı Ziyaettin Akbaş, Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Işıl Dinçer, Extensa İstanbul Emlak Yatırım Genel Müdürü Aysu Özlem Gökçe, Servotel Corporation İstanbul Office Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil, Milliyet Gazetesi Emlak Koordinatörü Yavuz Karaman ve Optimus Mimarlık Kurucusu mimar Cemal Mutlu'dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu her kategoriden 3'er proje finale kaldı. Kazanan projeler, ArkiPARC 2013 sırasında izleyicilerin oyları ile belirlendi.

  Konut kategorisi finalistleri seçici kurul tarafından Akasya Acıbadem, Loft Bahçe ve Tekfen Bomonti Apartmanları olarak belirlenmişti.

  İzleyicilerin oylarıyla ödüle layık görülen proje ise Akasya Acıbadem oldu. Projenin geliştiricisi SAF GYO adına Zeynep Akdilli Oral'a ve projenin mimari ekibi Mimarlar Workshop adına Mehpare Evrenkol'a ödüllerini Mentor Proje Danışmanlık Kurucusu İlhami Akkum verdi.

  Otel kategorisi finalistleri ise seçici kurul tarafından Doubletree by Hilton Avcılar, Doubletree by Hilton Old Town ve Radisson Blu Hotel İstanbul Asio olarak belirlenmişti.

  İzleyicilerin oylarıyla otel kategorisinin kazananı ise Radisson Blu Hotel İstanbul Asio oldu. Projenin geliştiricisi Ant Yapı adına Mehmet Okay'a ve projenin mimarı Metex Design adına Hüray Erk'e ödüllerini Servotel Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil sundu.

  Jüri tarafından ofis kategorisinin finalistleri ise Adana Semih Rüstem İş Merkezi, Nidakule ve Papirüs Plaza olarak belirlenmişti.

  İzleyicilerin oylarıyla ofis kategorisinin kazananı ise Adana Semih Rüstem İş Merkezi oldu. Projenin geliştiricisi Toprak Mimarlık İnşaat ve Mars Mimarlar adına Cem Yücel'e ödülleri Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Işıl Dinçer takdim etti.

  Alışveriş Merkezi kategorisinin finalistleri ise jüri tarafından Autopia, Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi ve Magnesia Alışveriş Merkezi olarak belirlenmişti.

  İzleyicilerin oylarıyla alışveriş merkezi kategorisinin kazananı Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi oldu. Projenin geliştiricisi Turkmall-Torunlar GYO adına Levent Eyüboğlu ve Zeynep Torun, projenin mimarı Mim Yapı adına Fatih Kesgün ödüllerini Yavuz Karaman'dan aldı.

  Karma kullanım kategorisi finalistleri ise jüri tarafından Buyaka, Trump Towers ve Varyap Meridian olarak belirlenmişti.

  İzleyicilerin oylarıyla karma kullanım kategorisinin kazananı Varyap Meridian oldu. Projenin geliştiricisi Varyap adına Cengiz Aydın ve proje mimarı DOME Doğal Mekan Mimarlık adına Murat Yılmaz'a ödüllerini Extensa Genel Müdürü Aysu Özlem Gökçe takdim etti.

  Alternatif yatırımlar kategorisinin finalistleri jüri tarafından Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi, Kağıthane Ticaret Odası İlköğretim Okulu ve Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi olarak belirlenmişti.

  İzleyicilerin oylarıyla alternatif yatırımlar kategorisinin kazananı Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi oldu. Özyeğin Üniversitesi ve projenin mimarı B-Design adına Bülent Ergün Güngör'e ödüllerini Optimus Mimarlık'ın Kurucusu Cemal Mutlu sundu.

  Törenin sonunda jüri üyelerine teşekkür sertifikaları Arkitera Mimarlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz tarafından dağıtıldı. 2013 Arkiparc Ödülleri'nin belirlenmesi için oy kullanan katılımcılar arasından kura yöntemi ile belirlenen bir kişiye ise Ipad hediye edildi. Kura sonucu kazanan kişi Ebru Karkaç oldu. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  Milliyet.com.tr / Emlak

  Ömer Yılmaz İstanbul Ödemiş Eyüp Emlak Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu haber Milliyet.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Milliyet.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Milliyet.com.tr kurumudur.

  Son Dakika Haberleri

  title