Haberi Paylaş

Arife günü ve bayramda toplu taşıma ücretsiz mi olacak? Kurban Bayramı tatilinde otobüs, metro, metrobüs, vapur, Marmaray bedava mı, ücretsiz mi?

Arife günü ve bayramda toplu taşıma ücretsiz mi olacak? Kurban Bayramı tatilinde otobüs, metro, metrobüs, vapur, Marmaray bedava mı, ücretsiz mi?

Gündem Haberleri

8-12 Temmuz tarihlerinde yani arife günü ile bayramda otobüsler, vapurlar, metro, tramvay ve Marmaray kullanacak olanlar, ulaşımın ücretsiz olup olmadığını araştırıyor. Peki, Arife günü ve bayramda toplu taşıma ücretsiz mi olacak? Kurban Bayramı tatilinde otobüs, metro, metrobüs, vapur, Marmaray bedava mı? Bayramda marmaray ücretsiz mi?

2022 yılında Kurban Bayramı arife günü 8 Temmuz, bayram ise 9-12 Temmuz arasında denk geliyor. Bayram süresinde toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. Peki, Arife günü ve bayramda toplu taşıma ücretsiz mi olacak? Kurban Bayramı tatilinde otobüs, metro, metrobüs, vapur, Marmaray bedava mı? İşte detaylar haberimizde...

İETT, 9 Temmuz Cumartesi gününden itibaren 9 gün boyunca bayram tarifesine geçiyor. 4 günlük bayram süresi boyunca da İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz olacak.

İstanbul

İETT İstanbul'dan yapılan açıklamada Kurban Bayramı toplu taşıma seferlerinde bayram düzenlemesi yapıldığı belirtildi ve Kurban Bayramı'nda 4 gün boyunca İstanbul'da toplu ulaşımda ulaşımın ücretsiz olduğu bildirildi.

Metrobüs hattında da tatilin son günü hariç seferler Cumartesi günü planına göre düzenlenecek. İstanbul'da toplu taşıma 9 günlük tatilin Kurban Bayramı'na denk gelen 4 gününde ücretsiz yapılacak. 9 günlük tatil dönemine gelen 15 Temmuz günü de, resmi bayram olduğu için seferler ücretsiz yapılacak.

Ankara

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (otobüs, metro, ANKARAY ve Teleferik) ile Kurban Bayramı süresince 9-10-11-12 Temmuz 2022 tarihlerinde ücretsiz hizmet verecek.

Bayramda toplu taşımaların kullanımının ücretsiz olmasına yönelik İzmir ve Adana gibi diğer illerden henüz açıklama gelmedi. Yeni detaylar geldikçe haberimizde yer alacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ankara, İzmir ve İstanbul'da hizmet veren raylı ulaşım sistemlerinin Kurban Bayramı'nda ve 15 Temmuz'da ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Kurban Bayramı'nda ve 15 Temmuz'da; Marmaray, Başkentray ve İzban ücretsiz hizmet verecektir" ifadelerine yer verildi.

Kurban Bayramı Marmaray İstanbul Kurban Ankara Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title