Haberi Paylaş

Araç çekim ücreti ne kadar? İstanbul'da araç çekim ücretine zam mı geldi, ne kadar oldu?

Gündem Haberleri

Araç çekim ücreti ne kadar? İstanbul'da araç çekim ücretine zam mı geldi, ne kadar oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ocak ayı toplantısını yaptı. Toplantıda görüşülenler yediemin otoparklarına çekilerek muhafaza altına alınan araçların günlük otopark ve çekici ücretlerinin yeniden düzenlenmesine yönelik teklif de vardı. Peki, Araç çekim ücreti ne kadar? İstanbul'da araç çekim ücretine zam mı geldi, ne kadar oldu?

Araç çekim ücreti ne kadar? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ocak ayı toplantısını yaptı. Toplantıda görüşülenler yediemin otoparklarına çekilerek muhafaza altına alınan araçların günlük otopark ve çekici ücretlerinin yeniden düzenlenmesine yönelik teklif de vardı. Peki, Araç çekim ücreti ne kadar? İstanbul'da araç çekim ücretine zam mı geldi, ne kadar oldu? İşte detaylar...

UKOME ocak ayı toplantısından İstanbul'daki araç sahiplerini üzecek kararlar çıktı. İstanbul'da park yasağı nedeniyle araç çekme ücreti yüzde 60 zamlanarak 250 liradan 400 liraya çıktı. Yediemin otoparklarında otomobiller için günlük ücret ise 30 liradan 40 liraya yükseldi.

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğü,son belirlenen ücret tarifesiyle çekici gider maliyetlerini karşılayamamasından dolayı zarar ettiğini belirterek 2023 yılı için ücret artışı talep etti. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

Alınan kararla, park yasağı halinde çekme ücreti ve park yasağı dışında 5 kilometreye kadar özel taşıma ücreti 250 liradan, yüzde 60 zamla 400 liraya çıktı. Kilometre başına 12 lira olan ücret de yüzde 25 zamla 15 liraya yükseldi.

Yediemin otoparklarında motorlu bisiklet günlük ücreti 6,50 liradan 10 liraya, motosikletler için 13 lira olan ücret 20 liraya, otomobiller için 30 lira olan ücret 40 liraya, kamyonet, minibüs, arazi taşıtı için 32 lira olan ücret 50 liraya; kamyon, otobüs, TIR, iş makinesi için 52 lira olan ücret 75 liraya, iş makineleri, römorklar için 78 lira olan ücret ise 100 liraya çıkarıldı.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title