Haberler

Ankara'da 6. Uluslararası Dünya Kadın Kongresi düzenlendi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 6. Uluslararası Dünya Kadın Kongresi'ne 29 ülkeden akademisyen ve sanatçılar katıldı. Kongrede kadınların güçlenmesi ve dayanışması konuları ele alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) öncülüğünde '6. Uluslararası Dünya Kadın Kongresi', Büyükşehir Genç  Akademi Kafe Sıhhiye'de düzenlendi. Programa, 29 ülkeden akademisyen ve sanatçılar katıldı. Dünyanın çeşitli üniversitelerinden gelen katılımcılara, icra kurulu üyelerine ve sporda Türk kadınının başarısının altını çizmek için FOMGET'in Kadın Futbol Takımı'na plaket takdim edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ev sahipliğinde ve İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) öncülüğünde Büyükşehir Genç Akademi Kafe Sıhhiye'de 6. Uluslararası Dünya Kadın Kongresi düzenlendi.

29 ÜLKEDEN KATILIM

'Kadınların Güçlenmesi Dayanışma Programı' kapsamında gerçekleştirilen kongreye; 29 ülkeden akademisyen, sanatçı ve panel konuşmacıları katıldı. Katılımcılar,dünya genelinde kadınların sesinin duyurulması,küresel çözüm ve daha adil bir dünya için birlikte çalışma fırsatı buldular.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar, "Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Dünya Kadın Kongresine ev sahipliği yapmaktan öncelikle mutluluk duyuyoruz. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Başkentli kadınlara Ankara'nın dört bir yanında çok farklı sosyal ve kültürel faaliyetler hazırlayarak, kadının güçlenmesi için çalışıyoruz. Eminim ki bu bilimsel sempozyum ve konferans sonucunda çok kıymetli çıktılar elde edilecek. Hem ülkemiz hem de Hindistan ve Azerbaycan adına çok kaliteli ve daha farklı 26 ülkeden bildiri var ve bu bir rekor. Bu konferansın uluslararası boyutunu göstermesi açısından son derece kıymetli" dedi.

İKSAD Genel Sekreteri Dr. Kaldygul Adilbekova da "6. Uluslararası Dünya Kadın Kongresi'ne, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ev sahipliği yapmaktadır. Böyle bir iş birliğine açık olduklarından dolayı çok mutluyuz. Kongremiz büyük ilgiyle başladı ve çevrim içi büyük oturumlara ev sahipliği yapmaktadır" diye konuştu.

FOMGET KADIN FUTBOL TAKIMI ÖRNEK MODEL OLARAK ALINDI

Dünyanın çeşitli üniversitelerinden gelen katılımcılara, icra kurulu üyelerine ve sporda Türk kadınının başarısının altını çizmek için FOMGET Kadın Futbol Takımı'nın şampiyon sporcuları adına da plaket ve sertifika takdim edilirken, FOMGET Halk Dansları Topluluğu da halk oyunları gösterisi yaptı.

FOMGET Kadın Futbol Takımı Kulüp Başkanı Yalçın Demirkol ise"Cumhuriyet'in yüzüncü yılında dünyada şampiyonluğu olamayan tek başkent Ankaraydı. Kadınlarda bunu başardık.  Bu işin kahramanı kadın sporcularımız. Bu ödülü bize layık gördüğünüz için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kadın hakları alanında önemli konuların ele alındığı günün ikinci yarısı, çeşitli üniversitelerden gelen katılımcıların sunumu, online oturum ve workshoplarla devam etti.

Kaynak: ANKA / Kadın

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Futbol Dünya Kadın Spor Haberler

Bakmadan Geçme

Eltilerin Savaşı filmi oyuncuları kim? Eltilerin Savaşı filmi konusu, oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı filmi konusu nedir? Eltilerin Savaşı oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı nerede çekildi? Eltilerin Savaşı konusu ne, oyuncuları kimler? Eltilerin Savaşı ne zaman, hangi kanalda? Güneş delindi mi? Güneş yüzeyindeki kara delik nedir, Dünya'ya zararı var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title