Alparslan: Büyük Selçuklu yok mu, neden yok? 2 Mayıs bu akşam Alparslan: Büyük Selçuklu var mı, yeni bölüm neden yok? Dizi ara mı verdi? - Haberler
Haberi Paylaş

Alparslan: Büyük Selçuklu yok mu, neden yok? 2 Mayıs bu akşam Alparslan: Büyük Selçuklu var mı, yeni bölüm neden yok? Dizi ara mı verdi?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Alparslan: Büyük Selçuklu yok mu, neden yok? 2 Mayıs bu akşam Alparslan: Büyük Selçuklu var mı, yeni bölüm neden yok? Dizi ara mı verdi?

TRT 1'in sevilen tarihi dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu bugün yayın akışında yer almadı. Bunun ardından izleyiciler, Alparslan: Büyük Selçuklu yok mu, neden yok? 2 Mayıs bu akşam Alparslan: Büyük Selçuklu var mı, yeni bölüm neden yok? Dizi ara mı verdi? merak etti. Yapılan açıklamaya göre dizi 1 hafta bayram arası yaptı. Dizinin yeni bölümü haftaya yayınlanacak. İşte detaylar...

Alparslan: Büyük Selçuklu, Akli Film yapımı imzalı, yönetmenliğini Sedat İnci'nin yaptığı, senaryosunu Emre Konuk'un kaleme aldığı, ilk bölümü 8 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan tarih ve kurgu türündeki Türk televizyon dizisidir. Peki, Alparslan: Büyük Selçuklu yok mu, neden yok? 2 Mayıs bu akşam Alparslan: Büyük Selçuklu var mı, yeni bölüm neden yok? Dizi ara mı verdi? Alparslan Büyük Selçuklu ara mı yaptı, neden ara verdi? Ayrıntılar yazımızda...

Normalde her hafta Pazartesi günleri saat 20:00 'da TRT 1'de ekranlara gelen Alparslan: Büyük Selçuklu bugün yayın akışında yer almadı. Yapılan açıklamaya göre dizi bayram nedeniyle bu hafta ekranlarda olmayacak. Dizinin yeni bölümü haftaya yayınlanacak.

Alparslan: Büyük Selçuklu bugün yeni bölümüyle ekranlara gelmeyecek. Dizi bayram dolayısıyla 1 hafta ara veriyor. Yeni bölüm haftaya yayınlanacak.

Twitter'dan yapılan paylaşım şöyle:

"Ramazan Bayramı'nın heyecanını yaşadığımız bugün, yeni bölümümüzle ekranda değil gönüllerinizde olacağız.

Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölümüyle 9 Mayıs Pazartesi günü kaldığı yerden sizlerle olmaya devam edecek.

Mutlu bayramlar dileriz.

@trt1"

Alparslan: Büyük Selçuklu yok mu, neden yok? 2 Mayıs bu akşam Alparslan: Büyük Selçuklu var mı, yeni bölüm neden yok? Dizi ara mı verdi?

Buna göre dizinin yeni bölümü 9 Mayıs'ta ekranlara gelecek.

Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan'ın kutlu yolculuğu...

Büyük Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Bunun üzerine Anadolu'ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu meliklerine gizemli birtakım suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan'ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan bir Türkmen kızı Akça'nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça Hatun arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça'nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen'i Ani'ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos'un oğlu Yannis'in yaptığı hata, Sultan Tuğrul'un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler'de Bizans ordusuyla karşı karşıya gelir. Pasinler Savaşı, Alparslan'a Anadolu'nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Barış Arduç : Melik Alparslan : Çağrı Bey'in oğlu, Tuğrul Bey'in yeğenidir.

Fahriye Evcen : Akça Hatun/Aybike : Hasan'ın kızıdır. Küçükken annesi Kekavmenos tarafından öldürülmüş daha sonra Kekavmenos onu Maria adlı kızı olarak yetiştirmiş ve obaya casus olarak göndermiştir. Lakin Akça Hatun kendisinin Türk olduğundan haberdardır. Dizinin 18.bölümünde Gerçek adının Aybike olduğu öğrenilmiştir.

Mehmet Özgür : Hasan Bey (Nizamülmülk) : Çağrı Bey'in, Alp Arslan'ın ve Melikşah'ın veziridir. Akça Hatun'un(Aybike) babasıdır.

Sarp Levendoğlu : Romen Diyojen : Bizans İmparatorluğu'nun bir yüzbaşısıdır.

Gizem Karaca : Evdokya : Konstantinopolis Patriği I. Mihail Kirularios'un yeğenidir. Devlet işlerinde Ani Tekfuru Kekavmenos'a yardım eder.

Barış Bağcı : Tuğrul Bey : Çağrı Bey'in kardeşi, Alparslan'ın amcasıdır. Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun ilk hükümdarıdır.

Erdinç Gülener : Çağrı Bey : Tuğrul Bey'in abisi; Alparslan'ın ve Süleyman'ın babası; Melikşah'ın dedesidir.

Mustafa Şirin
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Alparslan Büyük Selçuklu Trt 1 Dizi Gündem Magazin Haberler

title