Haber : Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Dizinin yeni bölümü ne zaman? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, hangi gün? - Haberler

Haberi Paylaş

Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Dizinin yeni bölümü ne zaman? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, hangi gün?

 - Güncelleme:
Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Dizinin yeni bölümü ne zaman? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, hangi gün?

TRT 1'in sevilen dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman başlayacak merak edildi. Peki, Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, bugün neden yok? Alparslan: Büyük Selçuklu hangi gün yayınlanıyor? İşte detaylar...

Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Dizinin yeni bölümü ne zaman? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, hangi gün? Alparslan: Büyük Selçuklu, Akli Film yapımı imzalı, yönetmenliğini Sedat İnci'nin yaptığı, senaryosunu Emre Konuk'un kaleme aldığı, ilk bölümü 8 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan tarih ve kurgu türündeki Türk televizyon dizisidir. Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, hangi gün, bugün neden yok?

Alparslan: Büyük Selçuklu her hafta Pazartesi günü saat 20:00 'da TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor.

Fakat dizi bugün yılbaşı arası nedeniyle ekranlara gelmedi. Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölümü haftaya yayınlanacak.

Dizinin normalde son fragmanında yayın tarihi 10 Ocak yazıyordu fakat Alparslan: Büyük Selçuklu 9. bölüm 2. fragmanı çıktı ve orada ise yeni bölümün 17 Ocak tarihinde yayınlanacağı yazıyor. Haliyle bugün dizinin yeni bölümü ekranlara gelmeyecek. Yeni bölüm haftaya yayınlanacaktır.

Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Dizinin yeni bölümü ne zaman? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, hangi gün?

Twitter'dan yapılan paylaşım şöyle:

""Aç gözünü, daha sana diyeceklerim var!"

#AlparslanBüyükSelçuklu 9. bölüm ikinci fragmanı yayında!

Yeni bölüm 17 Ocak Pazartesi 20.00'de

@trt1

'de."

Buna göre dizinin yeni bölümü 17 Ocak'ta.

Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan'ın kutlu yolculuğu...

Büyük Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Bunun üzerine Anadolu'ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu meliklerine gizemli birtakım suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan'ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan bir Türkmen kızı Akça'nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça Hatun arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça'nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen'i Ani'ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos'un oğlu Yannis'in yaptığı hata, Sultan Tuğrul'un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler'de Bizans ordusuyla karşı karşıya gelir. Pasinler Savaşı, Alparslan'a Anadolu'nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Alparslan: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Dizinin yeni bölümü ne zaman? Alparslan Büyük Selçuklu gün mü değiştirdi, hangi gün?

Barış Arduç : Melik Muhammed Alparslan : 1- : Çağrı Bey'in oğlu, Tuğrul Bey'in yeğenidir.

Fahriye Evcen : Akça Hatun : Hasan'ın kızıdır. Küçükken annesi Kekavmenos tarafından öldürülmüş daha sonra Kekavmenos onu Maria adlı kızı olarak yetiştirmiş ve obaya casus olarak göndermiştir. Lakin Akça Hatun kendisinin Türk olduğundan haberdardır.

Mehmet Özgür : Hasan : Çağrı Bey'in, Alp Arslan'ın ve Melikşah'ın veziridir. Akça hatunun babasıdır.

Yurdaer Okur : Tuğrul Bozan : Gazneliler Devleti emiridir. Karmatilerin lideridir.

Sarp Levendoğlu : Romen Diyojen : Bizans İmparatorluğu'nun bir yüzbaşısı'dır. Alparslan'ın bir düşmanıdır.

Gizem Karaca : Evdokya : Konstantinopolis patriği I. Mihail Kirularios'un yeğenidir. Devlet işlerinde Ani tekfuru Kekavmenos'a yardım eder.

Barış Bağcı : Tuğrul Bey : Çağrı Bey'in kardeşi, Alparslan'ın amcasıdır. Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun ilk hükümdarıdır.

Erdinç Gülener : Çağrı Bey : Tuğrul Bey'in abisi; Alparslan'ın ve Süleyman'ın babası; Melikşah'ın dedesidir.

Alparslan Büyük Selçuklu Dizi Gündem Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title