Haberler

Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı?

Gündem Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Kabine'de Enerji Bakanlığı'na getirdiği Alparslan Bayraktar düzenlenen törenle görevi Fatih Dönmez'den devraldı. Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı? soruları gündeme geliyor. Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı? merak ediliyor. Peki, Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Çankaya Köşkü''nde düzenlediği basın toplantısında yeni Kabine üyelerini tek tek açıkladı. Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı? merak ediliyor. Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı? sorularına yanıt aranıyor. Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı? Detaylar haberimizdedir…

ALPARSLAN BAYRAKTAR, SELÇUK BAYRAKTAR'LA AKRABA MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Çankaya Köşkü''nde düzenlediği basın toplantısında yeni Kabine üyelerini tek tek açıkladı. Erdoğan''ın Enerji Bakanlığı''na getirdiği Alparslan Bayraktar bugün düzenlenen törenle görevi Fatih Dönmez''den devraldı. Dönmez''e görevlerinden dolayı teşekkür eden Bayraktar konuşmasında, "Yapısal anlamda çok büyük dönüşüm gerçekleştirdik. Bir taraftan bakanımızın ifade ettiği gibi artan enerji talebini karşılarken diğer taraftan da dışa bağımlılığı düşürmeye gayret ettik. Milli enerji ve maden politikasıyla piyasa hedeflerini ortaya koymuştuk. Enerji sektöründe yaşanan küresel enerji krizi, pandemi, ham madde fiyatları, daralan finansal piyasalar ve savaşla büyük imtihanlardan sınamalardan başarıyla geçtik.

Yenilenebilirden nükleer enerjiye, madencilik sektörüne, elektrik doğal gaz altyapı projelerine kadar sizden devraldığımız bayrağı daha ileri taşımanın gayreti içinde olacağız. İnanıyorum ki bu sayede bölgesinde enerji alanında büyük aktör olan Türkiye''nin rolünü güçlü hale getireceğiz. Cumhurbaşkanımıza ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonu ve bize verdiği destekten dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Berat Albayrak ve Bakan Dönmez''e teşekkürlerimi sunuyorum."

Alparslan Bayraktar kimdir? Alparslan Bayraktar, Selçuk Bayraktar'la akraba mı?

AİLESİNE TEŞEKKÜR EDERKEN BOĞAZI DÜĞÜMLENDİ

Yeni Bakan Bayraktar konuşmasını anne ve babasına teşekkür ederek sonlandırdı. Bayraktar''ın o anlarda boğazının düğümlendiği ve ağlamamak için kendini zor tuttuğu görüldü.

Öte yandan görevi devreden Fatih Dönmez ise törende yaptığı açıklamada, "Madencilikte rekorla geçen bir dönem oldu. İhracatımızı 6,5 milyar dolara çıkarmış olduk. Cevherden mücevhere giden strateji belirleyerek katma değerli ürünlerin üretimini gerçekleştirmiş olduk. Bayrağı bugün kendisine teslim ediyorum. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden yana hakkım helal olsun. Aileme teşekkür ediyorum, fedakarlık yaptılar" ifadelerini kullandı.

ALPARSLAN BAYRAKTAR KİMDİR?

Alparslan Bayraktar, Türk siyasetçi. 3 Haziran 2023'te enerji ve tabii kaynaklar bakanı olarak atandı. Alparslan Bayraktar lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi makina mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinin ekonomi alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacyden uluslararası ilişkiler alanında tamamladı. Doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi yer sistem bilimleri bölümünün enerji ekonomisi ve politikası alanında yaptı.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Alparslan Bayraktar Enerji Bakanlığı Fatih Dönmez Gündem Politika Haberler

title