Haberler

Aile destek programı uzatıldı mı? Aile destek yardımı devam edecek mi? 2023 Aile destek yardımı devam ediyor mu? Aile destek ödemeleri uzatıldı mı?

Gündem Haberleri

Aile Destek Programı ödemelerine ilişkin olarak Aile destek yardımı devam edecek mi? Sorusu merak ediliyor ve araştırılıyor. Peki, Aile destek programı uzatıldı mı? Aile destek yardımı devam edecek mi? 2023 Aile destek yardımı devam ediyor mu? Aile destek ödemeleri uzatıldı mı?

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan Aile Destek Paketi ödemeleri için Aile destek yardımı devam edecek mi? Sorusu araştırılmakta. İhtiyaç sahibi ailelere hane başı değişen miktarlarda ödenen Aile Destek Programı kapsamında alınan sosyal yardım parasının devam edip, etmeyeceğine ilişkin araştırmalar devam ediyor. Peki, Aile destek programı uzatıldı mı? Aile destek yardımı devam edecek mi? 2023 Aile destek yardımı devam ediyor mu? Aile destek ödemeleri uzatıldı mı? İşte merak edilen detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek sona ereceği duyuruldu. Buna göre Haziran ayı için gerçekleştirilen ödemeden sonra Aile Destek Paketi ödemeleri son bulacak.

450 TL ve altı olanlar 1.250 TL alacak

450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar1.100 TL alacak

911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar 950 TL alacak

1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar 850 TL alacak

Aile Destek Programı mayıs ayı ödemeleri 15 Mayıs'ta yapılmaya başlamıştır. Bu sebeple haziran ayı ödemelerininde 15 Haziran'da gerçekleşmesi beklenmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Aile Destek Paketi Aile Gündem Ekonomi Haberler

title