Haberi Paylaş
Ahmet Yener kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Ahmet Yener hayatı!

Ahmet Yener kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Ahmet Yener hayatı!

Gündem Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na, görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener seçildi. Peki Ahmet Yener kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Ahmet Yener hayatı!

Ahmet Yener kimdir? Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na, görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener seçildi. Peki Ahmet Yener kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Ahmet Yener hayatı haberimizde...

AHMET YENER KİMDİR?

Yener, 13 Nisan 1966 tarihinde Beypazarı'nda doğdu. Ankara İmam Hatip Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara'da hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yener; sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hâkimliği görevlerinde bulundu. 22 Aralık 2011 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Ahmet Yener, halen Yargıtay Yirmibirinci Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

Yener'in; "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları", "İş Kazası ve Meslek Hastalığı", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları" adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunuyor.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Ahmet Yener Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title