Haberler

Ahmet Gürses kimdir? Müslüm Gürses'in kardeşi Ahmet Akbaş kimdir? Ahmet Akbaş'a ne oldu, neden öldü? .

Gündem Haberleri

Bu akşam TRT1 ekranlarında Müslüm Gürses'in hayatını konu alan Müslüm filmini oynanıyor. Seyirciler Müslüm Gürses'in abisi Ahmet Akbaş'ın hayatını merak ediyor. Peki, Ahmet Gürses kimdir? Müslüm Gürses'in kardeşi Ahmet Akbaş kimdir? Ahmet Akbaş'a ne oldu, neden öldü? .

Ahmet Akbaş, merhum sanatçı Müslüm Gürses'in iki kardeşinden biridir. Peki, Ahmet Gürses kimdir? Müslüm Gürses'in kardeşi Ahmet Akbaş kimdir? Ahmet Akbaş'a ne oldu, neden öldü? İşte detaylar haberimizde...

AHMET AKBAŞ KİMDİR, NASIL ÖLDÜ?

Ahmet Akbaş, merhum sanatçı Müslüm Gürses'in iki kardeşinden biridir. Kız kardeşi olan Zeyno Akbaş'ın ise henüz 2 yaşındayken babası tarafından öldürüldüğü aktarılsa da konuya dair net bir bilgi yoktur. Müslüm Gürses'in acılı hayatını anlatan dizide Gürses'in babası Mehmet Akbaş karısını ve 2 yaşındaki kızı Ezo'yu öldürmüştür. Bu olaydan sonra kardeşi Ahmet ile Adana'yı terk etmiştir. Daha sonra Müslüm'ün kardeşi olan Ahmet Akbaş'ın, askerken firar ettiği ve çatışmada öldüğü rivayet edilir.

Ahmet Gürses kimdir? Müslüm Gürses'in kardeşi Ahmet Akbaş kimdir? Ahmet Akbaş'a ne oldu, neden öldü? .

MÜSLÜM GÜRSES KİMDİR?

Doğum adı Müslüm Akbaş olan ünlü sanatçı, 5 Temmuz 1953 yılında dünyaya gözlerini Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde gözlerini açmıştır. Annesinin adı Emine'dir. Babası Mehmet Akbaş rençberlik yapar, türkü söylemeyi sever, bağlama çalardı. Akbaş çiftinin Müslüm'den sonra Ahmet ve Zeyno adında bir erkek, bir de kız çocukları oldu.

Müslüm Gürses'in çocukluğunun ilk yılları Şanlıurfa'da geçti. Gürses üç yaşındayken ekonomik nedenlerden dolayı ailecek Adana'ya göç ettiler.

Müslüm Gürses, şarkıcılığa 1965 yılında, küçük yaşta Adana'da bir çay bahçesinde şarkılar söyleyerek başladı, aynı zamanda Halkevine de gitti. Terzi çıraklığı ve kunduracılık yaptı, o yıllarda bir gazinoda sahneye çıktı. Ayrıca ilkokuldan mezun olduktan sonra 14 yaşındayken, 1967 yılında Adana Aile Çay Bahçesi'nde düzenlenen yarışmaya katıldı ve birinci oldu.

Soyadını da orada çalışırken "Gürses" olarak değiştirirler.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Müslüm Gürses Gündem Magazin Haberler

title