Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı, hangi tarihe kadar? Açık cezaevi izin süresi kaç ay uzatıldı? - Haberler
Haberi Paylaş

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı, hangi tarihe kadar? Açık cezaevi izin süresi kaç ay uzatıldı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı, hangi tarihe kadar? Açık cezaevi izin süresi kaç ay uzatıldı?

Son dakika gelen haberlere göre açık cezaevlerindeki hükümlülerin, Kovid tedbirleri kapsamında izin süreleri 1 yıl uzatıldı uzatıldı. Bunun ardından vatandaşlar, Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı, hangi tarihe kadar? Açık cezaevi izin süresi hangi ay ve yıla uzadı? merak etti. İşte detaylar...

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? gündemin merak edilen konuları arasında geliyor. TBMM Genel Kurulunda, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 655 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler devam ediyor. Peki, Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı, hangi tarihe kadar? Açık cezaevi izin süresi hangi ay ve yıla uzadı?

Açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 Mayıs 2022'de sona erecek olan izinlerinin uzatılmasına ilişkin madde TBMM'de ihdas edildi. Buna göre izinler, 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatıldı.

Görüşmelerde, siyasi parti gruplarının ortak imzası ile sunulan önerge ile teklife, açık cezaevlerindeki hükümlülerin 31 Mayıs 2022 tarihinde sona erecek Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki izin sürelerinin uzatılmasına ilişkin madde ihdas edildi.

Kabul edilen maddeye göre, Kovid-19 salgınının Türkiye'de görülmüş olması sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlüler, 31 Temmuz 2023 tarihine kadar izinli sayılacak.

Salgının devam etmesi halinde bu süre, Sağlık Bakanlığının önerisi üzerine Adalet Bakanlığı tarafından her defasında 2 ayı geçmemek üzere 19 kez uzatılabilecek.

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mayıs'ta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin COVID-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıyoruz.

Haberler.com - Gündem

Açık Ceza İnfaz Kurumu Cezaevi Gündem Yaşam Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Özcan Yeşilyurt:

ADALET BAKANI KÍME SORMUŞTA CEZA EVÍNDEKÍLERÍ DIŞARIYA CIKARIYOR ÍNSANLARA SORMUŞMU ? RAHŞAN AFFINDAN FARKI YOK

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title