Haber : Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, nereli? Abdurrahim Albayrak biyogrfisi! - Haberler

Haberi Paylaş

Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, nereli? Abdurrahim Albayrak biyogrfisi!

Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, nereli? Abdurrahim Albayrak biyogrfisi!

Galatasaray SK yönetiminde bulunduğu 7 farklı sezonun 5 sezonunda Galatasaray sezonu şampiyon olarak tamamlayan Türk iş insanı ve spor yöneticisi olan Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, nereli? Abdurrahim Albayrak hayatı ve biyografisi nedir?

Türk iş insanı ve spor yöneticisi olan Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, nereli? Abdurrahim Albayrak hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde…

ABDURRAHİM ALBAYRAK KİMDİR?

Abdurrahim Albayrak (d. 13 Haziran 1954, Rize) Türk iş insanı ve spor yöneticisi. Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Almanya'ya ilk gidenlerden olan babası onu yanında götürmedi. Babası birkaç yıl sonra Türkiye'ye döndü ve bir dükkân açtı, ancak işler iyi gitmeyince Almanya'ya tekrar geri dönmek zorunda kaldı. Giderken yanında oğlunu da götürdü.

Almanya'nın Frankfurt kentinde babasının yanında inşaatlarda çalıştı. Daha sonra askerliğini yapmak için tekrar Türkiye'ye döndü. Askerliği bitince Almanya'da biriktirdiği parayla bir minibüs aldı ve memleketi Rize'de minibüs şoförlüğü yapmaya başladı. Daha sonra akrabalarının baskısıyla İstanbul'a taşındı. İstanbul'da, Habibler Köyü'ne yerleşti ve Edirnekapı-Habibler hattında minibüs şoförlüğü yapmaya başladı. İşleri iyi gitti ve zaman içinde babasının gönderdiği parayla ikinci minibüsünü aldı. Daha sonra üçüncü, dördüncü derken birden o hattaki en fazla minibüse sahip kişi unvanını kazandı. Daha sonra bu minibüs filosu Altur Turizm şirketinin temelini oluşturdu. Halihazırda 15.000 araçlık bir filonun sahibidir.

SPOR YÖNETİCİLİĞİ

9047 nolu Galatasaray Spor Kulübü üyesi oldu. Abdurrahim Albayrak; 1992-1993 ve 1993-1994 dönemlerinde Altyapı Başkanlığı, 2001-2002, 2011-2012, 2012-2013 dönemlerinde Galatasaray Futbol Şube Sorumluluğu ve 2014 döneminde de 8 ay boyunca 2. Başkan ve Futbol Şube Sorumluluğu ile yönetimde yer almıştır. Kısa sürede camianın ve taraftarın sevdiği isim haline geldi. Özellikle maç esnasındaki aşırı ve heyecanı dikkat çekti. 2011-2013 yılları arası Ünal Aysal'ın başkanlığındaki yönetim kurulunda görev yaptı. 2013 yılında Ali Dürüst, Refik Arkan ve Adnan Öztürk gibi isimlerle Aysal'ın yeni yönetim listesinde yer almayan Albayrak, 2014 yılında Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetim kuruluna tekrar seçildi. Albayrak yeni yönetim ile birlikte "Başkan yardımcılığı" görevini üstlendi. 2 Haziran 2015'te görevinden istifa etti. 21 Ocak 2018'de yapılan Galatasaray Olağanüstü Genelkurulu'nda dışarıdan Mustafa Cengiz yönetimini desteklemiş ve Cengiz'in seçilmesiyle Sportif AŞ Başkan Vekili olmuştur. 26 Mayıs 2018'de yapılan Galatasaray Olağan Genelkurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz'in listesinde yönetime gelmiş ve Galatasaray SK 2. Başkanlığı'na getirilmiştir.

Galatasaray SK yönetiminde bulunduğu 7 farklı sezonun 5 sezonunda Galatasaray sezonu şampiyon olarak tamamlamıştır.

2018-2021 döneminde Galatasaray SK 2. Başkanlığı görevini yürüttü.

Abdurrahim Albayrak Gündem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title