Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, aslen nerelidir? - Haberler
Haberi Paylaş

Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, aslen nerelidir?

Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, aslen nerelidir?

Galatasaray'ın yaşadığı birçok şampiyonluğun gizli kahramanı olan Abdurrahim Albayrak, son dönemde birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak kaç yaşında, aslen nerelidir? İşte Abdurrahim Albayrak'ın biyografisi...

Bu günlerde Galatasaray'ın 2. Başkanı görevinde bulunan Abdurrahim Albayrak, aynı zamanda başarılı bir iş adamıdır. Galatasaray taraftarı tarafında çok sevilen ve Galatasaraylı kişiliği ile ön plana çıkan Abdurrahim Albayrak, son dönemde birçok kişi tarafından internette aranmaktadır. Abdurrahim Albayrak hakkında detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

ABDURRAHİM ALBAYRAK KİMDİR?

Abdurrahim Albayrak 1954 yılında Rize ' de dünyaya gelen Türk iş adamı ve spor yöneticisi. Galatasaray SK 2. Başkanı.
Almanya'ya ilk gidenlerden olan babası onu yanında götürmedi. Babası birkaç yıl sonra Türkiye'ye döndü ve bir dükkan açtı, ancak işler iyi gitmeyince Almanya'ya tekrar geri dönmek zorunda kaldı. Giderken yanında oğlunu da götürdü.

Almanya'nın Frankfurt kentinde babasının yanında inşaatlarda çalıştı. Daha sonra askerliğini yapmak için tekrar Türkiye'ye döndü. Askerliği bitince Almanya'da biriktirdiği parayla bir minibüs aldı ve memleketi Rize'de minibüs şöförlüğü yapmaya başladı. Daha sonra akrabalarının baskısıyla İstanbul'a taşındı. İstanbul'da, Habibler Köyü'ne yerleşti ve Edirnekapı-Habibler hattında minibüs şöförlüğü yapmaya başladı. İşleri iyi gitti ve zaman içinde babasının gönderdiği parayla ikinci minibüsünü aldı. Daha sonra üçüncü, dördüncü derken birden o hattaki en fazla minibüse sahip kişi ünvanını kazandı. Daha sonra bu minibüs filosu Altur Turizm şirketinin temelini oluşturdu.

9047 nolu Galatasaray Spor Kulübü üyesi oldu. İlk defa Mehmet Cansun'un başkanlığındaki Galatasaray SK yönetim kurulunda Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yaptı. Kısa sürede camianın ve taraftarın sevdiği isim haline geldi. Özellikle maç esnasındaki aşırı ve heyecanı dikkat çekti. 2011-2013 yılları arası Ünal Aysal'ın başkanlığındaki yönetim kurulunda görev yaptı. 2013 yılında Ali Dürüst, Refik Arkan ve Adnan Öztürk gibi isimlerle Aysal'ın yeni yönetim listesinde yer almayan Albayrak, 2014 yılında Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetim kuruluna tekrar seçildi. Albayrak yeni yönetim ile birlikte "Başkan yardımcılığı" görevini üstlendi. 2 Haziran 2015'te görevinden istifa etti.

21 Ocak 2018'de yapılan Galatasaray Olağanüstü Genelkurulu'nda dışarıdan Mustafa Cengiz yönetimini desteklemiş ve Cengiz'in seçilmesiyle Sportif AŞ Başkan Vekili olmuştur. 26 Mayıs 2018'de yapılan Galatasaray Olağan Genelkurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz'in listesinde yönetime gelmiş ve Galatasaray SK 2. Başkanlığı'na getirilmiştir.

Galatasaray SK yönetiminde bulunduğu 6 farklı sezonun 5 sezonunda Galatasaray sezonu şampiyon olarak tamamlamıştır.

Haberler.com / Kutal Bilgetekin - Gündem

Abdurahim Albayrak Galatasaray kimdir Gündem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title