Abdullah Özdemir kimdir? Bağcılar Belediye başkanı Abdullah Özdemir kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

Abdullah Özdemir kimdir? Bağcılar Belediye başkanı Abdullah Özdemir kimdir?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Abdullah Özdemir kimdir? Bağcılar Belediye başkanı Abdullah Özdemir kimdir?

Bağcılar Belediye Meclisi, yeni belediye başkanını seçmek için bugün toplandı. AK Parti Grubu'nun adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir, Bağcılar Belediye Başkanı seçildi. Peki, Abdullah Özdemir kimdir? Bağcılar Belediye başkanı Abdullah Özdemir kimdir?

Cinsel içerikli görüntüleriyle tehdit edildiği iddia edilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, geçtiğimiz günlerde sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etmişti. Yeni Belediye Başkanı Abdullah Özdemir oldu. Peki, Bağcılar Belediye başkanı Abdullah Özdemir kimdir? Abdullah Özdemir kimdir?

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

Kastamonu'da 1983'te dünyaya gelen Abdullah Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünü (yarı İngilizce) ve İstanbul Kültür Üniversitesinde de yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları'nda başlayan Özdemir, 11 Kasım 2007'de 2. Olağan ve 14 Ağustos 2011'de 3. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi. Bu süre içerisinde ABD'de bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve dünya siyaseti üzerine eğitim alan Özdemir, halen AK Parti Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu'nda görev yapıyor.

Özdemir, belediye meclis üyeliği aday adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013'te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen ve aynı zamanda İBB Meclisi üyesi olan Özdemir, Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanlığı görevini üstleniyor. İngilizce bilen Abdullah Özdemir, evli ve 1 çocuk sahibi.

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Bağcılar Gündem Politika Haberler

title