Haberler

AA, BA, BB, CB harf notu karşılığı nedir, geçer mi? CD, DC ve DD notu geçer mi, kalır mı?

Güncelleme:

AA, BA, BB, CB harf notu karşılığı üniversite öğrencileri tarafından gündeme geliyor. CD, DC ve DD harf notu ile geçilir mi sorusu gündeme gelirken şartlı geçiş nedir merak ediliyor. Peki, hangi harf notları geçer, hangi harf notu kalır?

CD, DC ve DD notu geçer mi, kalır mı? Harf notları, öğrenciler arasında zaman zaman kafa karışıklığına neden olabilir. Bu durumu önlemek amacıyla üniversite yönetimleri, harf notları ve anlamları hakkında detaylı bilgilendirmeleri kendi sistemleri üzerinden öğrencilere sunmaktadır. AA, BA, BB, CB harf notu karşılığı nedir? Detaylar haberimizdedir…

AA, BA, BB, CB HARF NOTU KARŞILIĞI NEDİR?

AA, BA, BB, CB harf notları, öğrencilerin başarılı sayıldıkları notlar arasında yer almaktadır. En yüksek not olan AA'dan başlayarak, öğrenciler bu notlarla derslerindeki başarı durumlarını öğrenirler.

CD, DC VE DD NOTU GEÇER Mİ, KALIR MI?

CD, DC ve DD notlar, koşullu geçerli harf notları arasında yer alıyor. Öğrencinin AGNO'su (Ağırlıklı Genel Not Ortalaması) 2.00'ın üzerindeyse bu derslerden geçmiş sayılır. Ancak AGNO 2.00'ın altındaysa, bu dersler yeniden alınarak not ortalaması yükseltilebilir. CD, DC ve DD harf notları bu şekilde yükseltilebilecek derslerdendir.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Gündem Eğitim Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı: Darbeye tiyatro diyenleri affetmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı: Darbeye tiyatro diyenleri affetmeyiz

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Bakmadan Geçme

BUGÜNKÜ ALTIN FİYATLARI | Çeyrek altın, gram altın ne kadar? 15 Temmuz altın fiyatları ne kadar oldu? KAPALI ÇARŞI DOLAR KURU! Dolar ne kadar, 1 Dolar kaç lira? Bugün (15 Temmuz) Dolar ne kadar oldu? Sela ne zaman okunur, anlamı nedir? Sela nedir, Türkçe anlamı ne demek? 15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor?
CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title