Haberler

9. Yargı Paketi taslağı ne zaman çıkıyor? 9. Yargı Paketinde af var mı, içeriği nedir?

Güncelleme:

9. Yargı Paketi denetimli serbestlik olacak mı ve 9. Yargı Paketi taslağı meclise girdi mi merak ediliyor. 9. Yargı Paketinde af var mı ve içeriği nedir soruları gündeme geliyor. Cezasızlık algısını ortadan kaldırmayı hedefleyen 9. Yargı Paketi'nin hazırlıkları neredeyse tamamlandı. Peki, 9. Yargı Paketi taslağı ne zaman çıkıyor?

9. Yargı Paketinde af var mı, içeriği nedir? Yeni yargı paketinde casusluk düzenlemesi, hükümlülerin eğitim hakkına ilişkin düzenlemeler, soyadı düzenlemesi gibi çeşitli maddeler bulunacak. 9. Yargı Paketi taslağı ne zaman çıkıyor? Detaylar haberimizdedir…

9. YARGI PAKETİ TASLAĞI NE ZAMAN ÇIKIYOR?

Yeni yargı paketi hazırlıkları tamamlanmak üzere. 9. Yargı Paketi, yakın zamanda Meclis'e sunulacak ve ardından yürürlüğe girmesi planlanıyor.

YARGI PAKETİNDE AF VAR MI?

Yargı Paketi'nde af konusuna dair herhangi bir açıklama bulunmuyor.

9. Yargı Paketi taslağı ne zaman çıkıyor? 9. Yargı Paketinde af var mı, içeriği nedir?

9. YARGI PAKETE İÇERİĞİ NEDİR?

Yeni yargı paketinde önemli değişiklikler geliyor. Düzenlemeler kapsamında, yargıda "casusluk" tanımı yeniden şekillenecek. Artık başka bir ülke veya istihbarat örgütleri adına işlenen suçlar, adam öldürme, adam kaçırma, belge ve bilgi toplama gibi eylemler casusluk suçu olarak kabul edilecek ve buna göre cezalandırılacak.

Kapalı cezaevlerindeki iyi halli hükümlüler, kurum içinde açılan örgün öğretim programlarına katılabilecekler. Bu katılımlarında kurum disiplinini, düzenini ve güvenliğini tehlikeye düşürmemeleri şartı aranacak.

Cezaevinden tahliye olan hükümlüler için ise toplumda ıslah olmalarını ve faydalı bireyler haline gelmelerini sağlamaya yönelik tedbirler uygulanacak.

Yargı Paketi'nde noterlik hizmetleri, soy bağının reddi, casusluk suçlarına ilişkin çeşitli düzenlemeler de bulunacak. Ayrıca soyadı düzenlemesi yapılacak ve hakimler ile savcıların terfi sistemi güncellenecek.

Sporda şiddete karşı alınacak yeni önlemler ise taslağın görüşmeleri sırasında netlik kazanacak.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Yargı Hukuk Gündem Eğitim Politika Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İpek Filiz Yazıcı'nın 'Baldız tehlikeli sularda yüzüyor' paylaşımı tepki çekti

İpek Filiz Yazıcı'nın "Baldız tehlikeli sularda yüzüyor" paylaşımı tepki çekti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title