Haberi Paylaş

6'lı Masa adayı Şubat'ta açıklanır mı, ne zaman açıklanacak? Altılı Masa adayı bu ay açıklanır mı?

Gündem Haberleri

6'lı Masa adayı Şubat'ta açıklanır mı, ne zaman açıklanacak? Altılı Masa adayı bu ay açıklanır mı?

Genel seçimlerin tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasıyla birlikte 6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak konusu oldu. Peki, 6'lı Masa adayı Şubat'ta açıklanır mı, ne zaman açıklanacak? Altılı Masa adayı bu ay açıklanır mı?

6'lı Masa adayı Şubat'ta açıklanır mı? Genel seçimlerin tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasıyla birlikte 6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak konusu oldu. Peki, 6'lı Masa adayı Şubat'ta açıklanır mı, ne zaman açıklanacak? Altılı Masa adayı bu ay açıklanır mı? İşte detaylar...

6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ile ilgili tartışmalar devam ederken CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'ndan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Katıldığı televizyon programında adayla ilgili soruyu yanıtlayan Tanrıkulu, "Büyük bir aksilik olmadığı sürece genel başkanımız 13 Şubat'ta Millet İttifakı'nın adayı olarak açıklanacak." ifadelerini kullandı.

CHP'li Tanrıkulu, Millet İttifakı'nın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: "Bu ittifakın ana gövdesini CHP oluşturdu. Masadaki her siyasi parti bu birlikteliğe aynı oranda güç kattı. Önemli olan siyasi partilerin güçleri değil, bu birlikteliğin kendisidir. Diğer siyasi partilerin genel başkanları ve tabanları da Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda bir fikre sahiptir. Büyük bir aksilik olmadığı sürece genel başkanımız 13 Şubat'ta Millet İttifakı'nın adayı olarak açıklanacak."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 6'lı Masa toplantısının ardından cumhurbaşkanı adayını kamuoyuna duyuracaklarını söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle ilgili konuşan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, şunları söylemişti:

"Son açıklanan altılı masa toplantısındaki bildiride, 13 Şubat'la ilgili toplantı gerçekleştirileceğine yönelik bir bilgi mevcut. Ama adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil. Ama prosedür olarak. 13 Şubat öncesinde liderler arasında bir görüşme trafiği olacak ve bizim en başından beri söylediğimiz husus var: Nihai adaylık tartışmasının isimler üzerinden masada olduğu bir aşamada, biz mutlaka yetkili kurullarımızı toplayacağız. Bu değerlendirmemizin ardından da nihai olarak İYİ Parti, kararını ortaya koyacaktır."

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

6'lı Masa Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title