4 Ocak 2022 Salı BİM ne zaman açılıyor? 4 Ocak 2022 Salı BİM saat kaçta açılıyor? - Haberler
Haberi Paylaş

4 Ocak 2022 Salı BİM ne zaman açılıyor? 4 Ocak 2022 Salı BİM saat kaçta açılıyor?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
4 Ocak 2022 Salı BİM ne zaman açılıyor? 4 Ocak 2022 Salı BİM saat kaçta açılıyor?

4 Ocak Salı marketler kaçta kapanıyor? BİM saat kaçta kapanıyor? Ülke genelinde salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında devreye sokulan kademeli normalleşme tedbirlerinde iş saatlerine yeni düzenlemeler getirildi. BİM kaçta açılıyor 2022? 4 Ocak 2022 Salı A101 açılış saati, ŞOK market çalışma saatleri de gündemde merak edilen konular arasında yer alıyor. Marketler kaçta açılıyor, Peki, BİM ne zaman açılıyor? Zincir marketlerin (A101, ŞOK, MİGROS) çalışma saatleri nedir? BİM kaçta açılıyor?

4 Ocak Salı 2022 BİM açılış saati! BİM saat kaçta açılıyor 2022? sorusunun yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Türkiye'de koronavirüsle mücadele hız kesmeden devam ediyor. Ülke genelinde uygulanacak hafta sonu sokağa çıkma yasağına saatler kala en çok merak edilen sorulardan biri de "Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?" sorusu oldu. Zincir marketlerin ( A101, BİM, ŞOK, MİGROS) çalışma saatleri nedir? Migros kaçta kapanıyor? CarrefourSA kaça kadar açık? Marketler kaçta kapanıyor? Detaylar haberimizdedir…

İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı genelgede, hafta içi ve hafta sonu marketlerin çalışma saatleri düzenlendi. Buna göre, marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak.

Pazartesi- Salı- Çarşamba- Perşembe-Cuma - Cumartesi ve Pazar günleri marketler 09.00 ile 21.00 arasında hizmet verecek olan Migroslar pazar günü 21:00'da kapanıyor.

Haziran ayı normalleşme takvimine göre A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri 09.00-21.00 olarak güncellendi. Online market ve yemek sipariş firmalarının hafta içi ve hafta sonu eski sistemdeki gibi yedi yirmi dört saatlerinde evlere veya adrese servis şeklinde çalışabilecekler.

Marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak.

Pazartesi- Salı- Çarşamba- Perşembe-Cuma - Cumartesi ve Pazar günleri marketler 09.00 ile 21.00 arasında hizmet verecek.

Temmuz ayı öncesinde marketler en son 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İçişleri Bakanlığı'nın market tarzı işletmelerle ilgili kararı ise şu şekilde;

"Sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren tüm iş yerleri, ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre ilgili idare tarafından belirlenmiş olan açılış-kapanış saatleri çerçevesinde faaliyet gösterebilecektir." Bu bilgilere göre marketlerin pandemi öncesi çalışma saatlerine geri dönmesi bekleniyor." açıklamalarına yer verildi.

Haberler.com - Gündem

Bim, Gündem, Ekonomi, Haberler

title