Haberler

28 Mayıs Manisa seçim sonuçları: Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ın oy oranı! Manisa seçimi kim kazandı? 2023 seçimi hangi parti-ittifak kazandı, 1. oldu?

Gündem Haberleri

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi tüm yurtta geniş katılımla gerçekleşti. Ülke genelinde demokrasi şöleni havası eserken vatandaşlar Manisa hakkında araştırmalar yapmaya başladı. Manisa hakkında, Cumhur İttifakı, Millet İttifakı oy oranları, oy dağılımı ne, gibi konular araştırıldı. Peki, Manisa seçimi kim kazandı?

Aylardır süren seçim maratonunda sona gelindi. Adaylar seçim çalışmalarını tamamlayıp sonuçları beklemeye geçerken vatandaşlar da ekranları başında seçim sonuçlarını takip etmeye başladı. Manisa sakinleri de kendi oy bölgelerinde kimin kazandığını araştırdı. 2023 CB seçimi Manisa hangi parti kazandı, 1. oldu? Manisa 2023 seçim sonuçları açıklandı mı?Manisa Cumhur İttifakı, Millet İttifakı oy oranları, oy dağılımı ne? Manisa seçimi kim kazandı?

14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi sonuçlarına göre alınan oy oranları;

Recep Tayyip Erdoğan %47,15

Kemal Kılıçdaroğlu %46,08

Sinan Oğan %6,12

Muharrem İnce %0,65

28 Mayıs seçim sonuçlarını görmek için buraya tıklayınız.

Anayasanın 101. maddesine göre, bir adayın cumhurbaşkanlığı seçimine katılabilmesi için, en son parlamento seçimlerinde tek başına veya birlikte geçerli oyların %5'ini almış siyasi partiler ya da mecliste en az 20 milletvekiline sahip bir siyasi parti grubu aday gösterebilir. Diğer yandan, ilçe seçim kurullarında en az 100.000 seçmenin imzasını toplayabilen kişiler de aday olabilir.

Manisa- Demirci 2023 seçim sonuçları açıklandı mı? Manisa- Demirci seçimi kim kazandı? 2023 CB seçimi Demirci hangi parti-ittifak kazandı, 1. oldu?

Manisa seçim sonuçları YSK verilerine göre açıklanacak ve vatandaşların bilgisine sunulacak. Veriler tüm kaynaklardan takip edilirken haberler.com sayfaları da seçim takibi için en güvenilir kaynaklardan biri olarak öne çıkıyor. Sizler de güvenli ve hızlı seçim sonuç takibi için haberler.com seçim sayfasına TIKLAYABİLİRSİNİZ!

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu 28 Mayıs Seçimi Manisa Gündem Haberler

title