Haberler

28 Mayıs Bilecik seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bilecik oy oranları! Kılıçdaroğlu Bilecik'de kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Gündem Haberleri

28 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 28 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bilecik oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Bilecik'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Bilecik'da kaç oy aldı? İşte detaylar...

Kemal Kılıçdaroğlu Bilecik'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Bilecik'de kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 28 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bilecik oy oranlarını Bilecik geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bilecik oy oranları! Kılıçdaroğlu Bilecik'de kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı? Detaylar haberimizdedir…

Türkiye, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2. turunu da geride bıraktı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı olduğunu açıkladı. Sandıkların neredeyse tamamı açılırken Erdoğan yüzde 52.14, Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.86 oy aldı.

Bilecik'te yüzde 53,5 oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; toplamda 78.219 oy alarak üstünlük elde etti.

Bilecik'te Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 46,5 oranıyla toplam 68.057 oy aldı.

28 Mayıs Bilecik seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bilecik oy oranları! Kılıçdaroğlu Bilecik'de kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Bilecik'te yüzde 49,88 oy alan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Merkez, Bozüyük, Gölpazarı, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar ve İnhisar ilçelerinde üstünlük elde etti.

Bilecik'te 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 41,26 oy aldı.

Haberler.com / Zehra Aygör - Gündem

Seçim 2023 Gündem Haberler

title