Haberler

28 Mayıs 2.turda Kocaeli seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli oy oranları! Kılıçdaroğlu kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Gündem Haberleri

28 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 28 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli oy oranı kaç oldu? Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Körfez, Başiskele, Kartepe, İzmit Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli kaç oy aldı? Millet İttifakı kaç oy aldı?

28 Mayıs Kocaeli seçim sonuçları detayları araştırılıyor. Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli'DA kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 28 Mayıs seçiminde Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli oy oranları! Kılıçdaroğlu Kocaeli kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı? Detaylar haberimizdedir…

Açılan sandık oranına göre, Kocaeli genelinde Recep Tayyip Erdoğan yüzde 57,01 Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 42,99 oy aldı.

28 Mayıs 2.turda Kocaeli seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli oy oranları! Kılıçdaroğlu kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Kocaeli'da yüzde 57,01 oy alan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; toplamda 754.914 OY aldı.

Kocaeli'da 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 42,99 oranıyla 569.245 OY oy aldı.

28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

KOCAELİ'NDE KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yüksek oyu aldığı 10 il ise seçimin kaderini belirleyen etkenlerden oldu. Bu iller Bayburt, Gümüşhane, Çankırı, Yozgat, Rize, Kahramanmaraş, Aksaray, Erzurum, Sivas ve Konya olarak belirlendi.

Bayburt yüzde 82,

Gümüşhane yüzde 78.5,

Çankırı yüzde 76.6,

Yozgat yüzde 76.3,

Rize yüzde 75,

Kahramanmaraş yüzde 75,

Aksaray yüzde 75,

Erzurum yüzde 73,

Sivas yüzde 73,

Konya yüzde 72.9

Emir Ceran
Haberler.com - Gündem

Gündem Politika Haberler

title