Haberler

28 Mayıs 2.turda Bingöl seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bingöl ilçeleri oy oranları! Kılıçdaroğlu kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Gündem Haberleri

28 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 28 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bingöl oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Bingöl'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Bingöl'de kaç oy aldı? İşte detaylar…

28 Mayıs Bingöl seçim sonuçları detayları araştırılıyor. Kemal Kılıçdaroğlu Bingöl'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Bingöl'de kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 28 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bingöl oy oranlarını Bingöl geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Bingöl oy oranları! Kılıçdaroğlu Bingöl kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı? Detaylar haberimizdedir…

Türkiye, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2. turunu da geride bıraktı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı olduğunu açıkladı. Sandıkların neredeyse tamamı açılırken Erdoğan yüzde 52.14, Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.86 oy aldı.

Bingöl'de yüzde 68,1 oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; toplamda 95.730 OY aldı.

Bingöl'de Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 31,9 oranıyla 44.885 oy aldı.

28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

Bingöl'da yüzde 65,08 oy alan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Merkez, Genç, Solhan ve Adaklı ilçelerinde üstünlük elde etti.

Bingöl'de 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 32,53 alırken; Karlıova, Kiğı, Yayladere ve Yedisu ilçelerinde üstünlük elde etti.

Haberler.com / Zehra Aygör - Gündem

Seçim 2023 Gündem Haberler

title