Haberler

2023 Yılında 350 Kadın Cinayete Kurban Gitti

Son Güncelleme:
Abone Ol

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'nun (TKDF) kadın cinayetlerine ilişkin raporuna göre bu yılın ilk 10 ayında 350 kadın erkekler tarafından katledildi. Yaşamını yitiren 107'i kadının ölüm nedeni 'şüpheli ölüm', 243 kadının ölüm nedeni ise 'kadın cinayeti' olarak kayıtlara geçti.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'nun (TKDF) kadın cinayetlerine ilişkin raporuna göre bu yılın ilk 10 ayında 350 kadın erkekler tarafından katledildi. Yaşamını yitiren 107'i kadının ölüm nedeni 'şüpheli ölüm', 243 kadının ölüm nedeni ise 'kadın cinayeti' olarak kayıtlara geçti.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, 1 Ocak-31 Ekim 2023 tarihleri arasında yaşanan kadın cinayetlerine ilişkin rapor yayınladı. Yayınlanan rapora göre, 2023 yılının ilk 10 ayında 107 kadın şüpheli ölümle hayatını kaybederken, 243 kadın cinayet nedeniyle öldü.

Hayatını kaybeden 350 kadının 141'nin evli olduğu belirtilen raporda; 86 kadının bekar, 19 kadının boşanmış, 11 kadının da dini nikahlı olduğu bilgisine yer verildi. Rapora göre, 93 kişinin medeni durumu ise bilinmiyor.

Raporda, 2023 yılının ilk 10 ayında hayatını kaybeden kadınların yaş ortalamasının 37 olduğu belirtilirken hayatını kaybedenler arasına en küçük yaşın 7, en büyük yaşın 90 olduğu belirtildi.

Rapora göre öldürülen kadınların 112'si birlikte ilişki yaşadığı kişiler tarafından katledildi. 107'sinin şüpheli ölüm olduğu, 55'inin boşanmış veya ayrılma aşamasında olduğu kişiler tarafından, 39'unun aile içinden biri, 23'ünün ise tanıdığı erkek tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

Raporda, katledilen kadınların 154'ü ateşli silahla, 31'inin de yüksekten düşme ile öldüğü bilgisine de yer verildi.

Kaynak: ANKA / Kadın

Türkiye Suç Kadın Haberler

Bakmadan Geçme

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine Toplantısı (6 Aralık 2023) gündemi nedir? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANLARI | Baraj doluluk oranı seviyesi nedir? İstanbul'da sağanak yağışlar barajları nasıl etkiledi? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 6 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (6 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? 6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title