Haberi Paylaş
2022'nin en çok konuşulan isimlerinden Serhat Oğuz kimdir? Serhat Oğuz hayatı ve biyografisi!

2022'nin en çok konuşulan isimlerinden Serhat Oğuz kimdir? Serhat Oğuz hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

2022'nin nabzını tutan insansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre, en fazla habere konu olan kişileri raporladı. Bu yıl 7,907 haber kaynağında 615,815 adet haber yapılan Serhat Oğuz, toplamda 677,368,349 okunma sayısı ile listenin önemli isimleri arasında yer aldı. Peki, Serhat Oğuz kimdir? İşte, Serhat Oğuz hayatı ve biyografisi!

İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre'nin 2022 değerlendirme raporunda Serhat Oğuz, 2022'nin hakkında en fazla haber yapılan ve en çok okunmaya sahip olan kişileri arasında yer aldı. Vatandaşların da hakkında bilgiler araştırdığı Serhat Oğuz hakkında 7,907 haber kaynağında 615,815 adet haber yer alırken 2022'de toplam 677,368,349 ziyaretçiye ulaştı. Meraklı soruların odağı haline gelen Serhat Oğuz hakkında merak edilen Serhat Oğuz kimdir, kaç yaşında, nereli ve merak edilen diğer soruların yanıtlarını mercek altına alıyoruz.

SERHAT OĞUZ KİMDİR?

1976 yılında Ankara-Kahramankazan'da dünyaya geldi. Babası Kahramankazan'ın Yayalar, annesi de Yakup derviş köyündendir. Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü 1998 yılında bitirdi. Üniversite hayatında 3 yıl Milli Gençlik Vakfı Kırşehir Öğrenci Başkanlığı görevini yürüttü. 1998'de Hatay'a Öğretmeni olarak atandı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisansını yaptı. 1999 yılından beri, Kahramankazan'da görev yapmaktadır.

Askerliğini, 2002-2003 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığında Yedek Subay olarak tamamladı. Askerlik dönüşü, Kahramankazan'daki pek çok okulda görev yaptı. 2013-2014 yılları arasında da Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görevlendirildi. 2014'te Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesine Okul Müdürü olarak atandı. 2016'dan beri Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmakta iken 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AkParti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı olabilmek için görevinden ayrıldı.

2005 yılında Eğitim-Bir Sen Kahramankazan teşkilatını kurdu ve İlçe Başkanı olarak aralıksız 7 sene görev yaptı. Akabinde, öğrencilerin hem akademik hem de sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, bir grup öğretmen, din görevlisi, esnaf, memur ve yöneticiyle birlikte İlim Yayma Cemiyetinin Kahramankazan Şubesini kurdu, 16 Ocak 2017 tarihine kadar da Kurucu Şube Başkanı olarak görev yaptı. Halen yönetim kurulu üyesidir.

Kahramankazan'da "Sesli Düşünme Platformu" adıyla bir Sivil Toplum örgütlenmesine öncülük etti. Bu platformun farklı zamanlarda düzenlediği 3 ayrı forumda;

1-Kazan'da Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri

2-Şehirleşme ve Kazan

3- Kazan'da Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi

konularında Kazan halkına yönelik sunumlar yaptı. 2001, 2002 yıllarında bir grup arkadaşıyla birlikte "Kazan Kent" adıyla yerel bir gazete çıkardılar.

Gerek Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü dergilerinin gerekse Kahramankazan Belediyesi tarafından bastırılan bazı eserlerin hazırlanmasında görev aldı.En son, "Kazanlı Şehitlerimiz ve Gazilerimiz (1877-2012)"adlı kitabı yayıma hazır hale getirdi. Ayrıca bir komisyon marifetiyle Milli Eğitim Sisteminin Çözümünde Okul Odaklı Eğitim kitabını hazırladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü döneminde hayata geçirdiği projelerden dolayı dönemin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından"Eğitimde Yenilikçiler" ödülüne layık görüldü.

Çeşitli dergilerde, yerel ve ulusa lhaber-kültür sitelerinde şiirler ve köşe yazıları yazmaya devam etmektedir. En son SEBİLÜRREŞAD'ın Ekim-Kasım 2018 sayılarında, "Okul Odaklı Eğitim" yazısı dizisi yayımlandı. 2013 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen ve 9600 şiirin katıldığı yarışmada Türkiye üçüncüsü oldu, dönemin Kültür Bakanı Sayın Ömer Çelik tarafından plaket ve takdir belgesi ile ödüllendirildi.

Türkiye genelinde, "Mesleğinde Fark Yaratan"204 öğretmenden biri seçilerek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Kasım 2014'teki resepsiyonuna davete edildi.

Anasınıfı Öğretmeni Nergiz Oğuz ile evlidir. Mehmet Akif, Fatih Bayram ve Ömer Faruk isimli üç evladı vardır. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Kahramankazan Belediye Başkanı seçilmiştir.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Serhat Oğuz Habermetre Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title